Соціальний проєкт від 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади. Всі бажаючі мали можливість спробувати себе в ролі оператора БпЛА, прокачати навички з тактичної медицини та займатися на тренажерах повітряно-десантного комплексу. Після інтенсиву в окоп не заберуть — тільки той, хто бажає, підпише контракт.
Спека, пил, інтенсивне фізичне навантаження. Єві важко, але дівчина не жаліється. Каже, давно хотіла випробувати себе.
“На другий день ти вже звикаєш, що у тебе постійно у взутті пісок, у тебе руки як у шахтаря, що ти можеш порізатись, поранитись, ти вже цього просто не помічаєш. І інші якісь труднощі, на які цивільна людина може пластирем заклеїти. Ні, йдемо далі”, – розповідає Єва, рекрутка.
На цій позиції рекрути відпрацьовують перебіжку і переповзання під колючим дротом. Тут важлива не тільки фізична підготовка, а й мотивація.
“Тільки ліниві не вчаться. Є непідготовлені, є яким подобається. Дехто одразу каже – давайте перейдемо до нормативу, нам все зрозуміло”, – каже Сергій Мішанов, інструктор з тактичної підготовки.
Під час тренінгу учасники відпрацьовують тактичні навички на полігоні.
“Кинули, голову закрили, притиснулись до землі. Коли вже почули 5 розривів – встали”, – навчають інструктори.
Рекрут Микита ділиться своїми враженнями:
“Нічого, все ок, тому що я не скажу, що зовсім фізично підготовлена людина, але я займаюсь спортом, плюс я ходжу сам на полігони, досить часто їжджу на Донецький, Запорізький напрямок до своїх хлопців, до військових.”
Учасникам тренінгу видали форму, ночують у наметах. Все максимально наближено до реальності.
“Ми були готові до будь-яких спартанських умов, але коли зайшли сюди, були шоковані тим, наскільки комфортні тут умови. У нас нові матраци, вони у клейонці, нові подушки для кожної людини. Ми просто їх розкривали і доставали”, – діляться учасники.
Після обіду, який включає розсольник або курячий суп, плов, салат і томатний сік, рекрути рушили на заняття з управління дронами. Інструктори знають все про «пташок» не тільки в теорії.
“З розвіддроном не дуже важко, в нього система стабілізації, навіть дитина впорається. А от FPV-дрон, це вже більш професійний. Військовослужбовці повинні тренуватися на тренажерах, десь 2 тижні проходить курс і після цього він може керувати даним пристроєм”, – пояснює інструктор з БпЛА з позивним Вінстон.
Наступне завдання – опанувати симулятор Джавелін. Треба зафіксувати ціль і зробити постріл.
“Оцим джойстиком зводиш таку саму рамку. Точку робиш, вліво вона звужується. Зрозумів?” – коментує інструктор.
Спочатку ні в кого не виходить, але рекрути не здаються.
“Шо воно хоче? Тримаю Джавелін рукою. Зловив” – відзначає один із учасників.
Ларисі – п’ятдесят років. Вона двічі подавала заявку на участь у тренінгу. Спочатку їй відмовили через вік, але вона не здалась. Говорить, що в армію не збирається, але впевнена, що кожна українка має вміти захистити себе і своїх рідних. Тому найбільше її зацікавили заняття з такмеду.
“Ті вбивства, які творять росіяни, я бачу зі своїх вікон. Я бачу це кожного ранку, гуляю з собакою і проходжу той будинок, в якому жили мої знайомі, яких вже немає”, – розповідає Лариса.
Окрім практичних навичок, рекрути ознайомились з особливостями військових спеціальностей, дізналися про стрибки з парашутом і повітрянодесантну підготовку.
“Максимально інтенсивно намагаємося показати всі напрямки у підготовці особового складу: військову топографію, вогневу підготовку, тактичну підготовку, інженерну, медичну. Такі, як медична і інженерна підготовка, будуть цікаві не тільки людям, які вступають до лав ЗСУ, а й навіть у цивільному житті. З минулого курсу, небагато було людей, але одна людина вже навіть підписала контракт з військовою частиною”, – розповідає головний сержант 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Віталій Пискун.
По закінченню тренінгу кожен учасник отримав сертифікат. Вишколи планують проводити і надалі, двічі на місяць.