На вулицях Дніпра можна побачити волонтерів чи навіть військових у формі, які збирають гроші на потреби армії. Але чи справді всі ці люди волонтери? Чи перевіряєте ви тих, кому довіряєте свої гроші, здавалося б, заради доброї справи?
Якщо останнім часом ви бували у центрі Дніпра — ви не могли їх не помітити. Дівчата та хлопці, вдягнені у камуфляж. Збирають на потреби ЗСУ. Чи замислюються дніпряни, кому віддають гроші, та чи дійсно люди у формі збирають на військо? Можливо, це шахраї?
Волонтери, що стояли на Європейській площі, справді збирали кошти для 101 окремої бригади Територіальної оборони Закарпаття. І громадяни мають право знати це. Будь-яка волонтерська діяльність підтверджується документально.
«Солдати звертаються в наш волонтерський фонд, потім приходить звернення від командира частини, щоб були певні документи, щоб це все було правильно оформлено. І потім волонтерський фонд вже починає збирати вже кошти на певні товари, на те, що потрібно.» – кажуть волонтери.
У підрозділі теж знають, що волонтери збирають на бригаду? Ми зв’язалися з бійцем, який подавав запит.
«Я той боєць, який звернувся, точніше я звернувся через свого ротного, от так ось. Ми писали всі документ від особи ротного. Тобто, я знайшов Тимура, склали список того, що нам потрібно для нашої роти, і написав Тимуру. І Тимур з радістю готовий нам допомогти.» – каже Святослав, військовослужбовець.
Тимур — це керівник фонду, через який волонтери збирають кошти та купують необхідне.
Але, на жаль, серед величезної армії волонтерів є й шахраї.
«На сьогоднішній день шахрайство -один з найпопулярніших видів злочину. Станом на сьогоднішній день з початку поточного року в Дніпропетровській області зареєєстровано 19 436 фактів щодо шахрайства, з яких 12 639 фактів знайшли своє підтвердження та відомості було або приєднано до інших кримінальних проваджень, або заново зареєстровані.» – каже Олександр, старший оперуповноважений управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області.
Серед цих справ є і справи псевдоволонтерів. Одне з масштабних викриттів – у Дніпрі та Києві, де псевдоволонтери привласнили зібрані для ЗСУ майже 9 мільйонів гривень. Найчастіше псевдоволонтери для збору коштів використовують соціальні мережі.
У Києві фейкових волонтерів, які у камуфляжній формі збирали гроші, викрила молодь, яка спитала про звітність. Після цього з шахраями поспілкувались військові. В результаті, перед приїздом поліції псевдоволонтерів роздягнули.
Тож хочемо закликати не соромитись перевіряти інформацію про волонтерів та інформацію про збір.
Читайте також: Віддай свої книги, написані російською, та допоможи ЗСУ!