Радіозв’язок – ефективний засіб комунікації в умовах тотального блекауту.
Костянтин Цепенніков, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації, який є черговим по місту сьогодні, перевірив виконання доручення міського голови щодо забезпечення об’єктів критичної інфраструктури альтернативними каналами зв’язку на випадок блекауту.
Досвід белкатуів, спричинених терористичними ракетними обстрілами критичної інфраструктури України країною-агресором, спонукав до пошуку міською владою Дніпра нових, альтернативних рішень у галузі зв’язку. Міський голова Дніпра Борис Філатов поставив чітке завдання: забезпечити об’єкти критичної інфраструктури альтернативними засобами комунікації, які не залежатимуть від мобільного зв’язку та інтернету. Адже коли зникає електроенергія, вимикається й обладнання операторів та провайдерів, які їх забезпечують.
За таких умов, найважливіше – стабілізувати роботу критичної інфраструктури міста, співробітники якої виходять на свої робочі місця за графіком, навіть у блекаут, щоб забезпечити стабільність роботи обладнання та контроль над ситуацією.
Ідея запровадження радіозв’язку полягала в тому, щоб кожен керівник об’єкту критичної інфраструктури міста міг зв’язатися зі своїми колегами на місцях, проаналізувати ситуацію та доповісти про неї вищим керівникам задля прийняття оперативних рішень. Це підготовка і безпека!
Радіостанції вже допомагають у роботі співробітників ряду комунальних підприємств міста: Теплоенерго, Дніпровський електротранспорт, Транспортна інфраструктура, Дніпровський метрополітен, Міськсвітло, тощо.
Вони забезпечують комунікацію між керівниками департаментів, підприємств, інженерами, енергетиками, представниками аварійних служб, диспетчерами.
“КП “Теплоенерго”, яке підпорядковане Департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР отримали від КП “ІНФО-РАДА-ДНІПРО” 20 рацій. Оскільки досвід блекауту, який припав на опалювальний сезон 22-23 рр., показав що найважчим для комунальників було лишатись без звʼязку. Адже деякі котельні могли працювати на акумуляторному баці (бак запасу води) та від дизельного генератора, але цей процес організувати без звʼязку з керівництвом підприємства, тепловими дільницями, іншими профільними КП, які могли забезпечити підвоз води — просто неможливо. Тому, в цьому році містом було прийнято рішення організувати на підприємствах критичної інфраструктури альтернативні засоби звʼязку”, – зазначив директор КП “Теплоенерго” Андрій Клименко.
Радіостанції працюють в захищеній мережі, а також забезпечені джерелами безперебійного живлення.
В умовах блекауту вони працюватимуть від 12 до 18 годин, цього часу має бути достатньо для ремонту електричних мереж.
Читайте також: Перші в Україні: у Дніпрі подати документи на програму співфінансування можна не виходячи з дому