Учениця 111 ліцею Дніпра склала НМТ з чотирьох предметів на 200 балів. Від самого дитинства Софія прагнула до навчання та у підлітковому віці почала мріяти про успішні результати оцінювання. Дівчина хоче вступити на бюджет до київського університету. Які були емоції після складання НМТ? Та як вдалося вивчити все на відмінно? Більш детально у сюжеті ДніпроTV.
Українська мова, література, математика та історія України на 200. Такі результати Софії з мультипредметного тесту. Попри повітряну тривогу, дівчина не розгубилась і все одно отримала гарні бали.
«НМТ було одразу в укритті школи, мені дуже пощастило, що воно було таке прозоре, знаєте не тиснули стіни підвалу зовсім, і були дуже привітні інструктори, тому, в принципі, я не хвилювалась, коли виконувала самі завдання, бо я була впевнена у своїх знаннях, я була зосереджена, щоб виконати свою роботу», — розповідає Софія Головко, яка склала НМТ на 200 балів.
Час на екзамені пройшов непомітно, каже дівчинка.
«Дві години перший блок тривав. Це була українська мова, математика. Потім 20 хвилин перерви, і знову дві години виділяється на історію вже і предмет на вибір», — пояснює дівчина.
Четвертий предмет кожен учасник НМТ обирає сам. Тому одинадцятикласниця складала профільний предмет — українську літературу. Софія мріє вступити до київського університету на філолога.
Свої емоції після отримання результатів дівчина стримати не змогла.
«В результаті я записала всі бали на аркуш, і тільки от коли я вже йшла до особистих речей і виходила з екзамену, до мене нарешті дійшло, що це максимальний результат з усіх предметів, я просто розплакалась від того, як це було не очікувано», — ділиться Софія.
Підготовку до екзамену, який вирішить її майбутню долю, вона почала з вересня 2023 року. Та Софія радить всім школярам не хвилюватись, не зазубрювати предмети та вірити у свої сили.
Класна керівниця Софії каже, дівчина з першого класу прагнула до навчання та всюди була активною дитиною.
«Не можна сказати, що вона тільки навчалась, вона завжди була в русі, вона ніколи не пропускала тих моментів, коли можна взяти участь у заходах, які проходили в школі, щоб це не було: концерти, танці якісь там, пісні, фестивалі», — згадує Олександра Сало, класна керівниця Софії.
Викладачку переповнює гордість за свою ученицю, адже вона єдина з області, хто склав усі предмети на 200.
«Вона мені надсилає фотографію такого маленького папірця, і я сиджу читаю: 45 із 45, там 35 із 35, і я їй пишу: “Я ж все правильна бачу, тут все на 200 балів?” Вона мені пише: “Так, я плачу, я сама не вірю”. Ми всі так “ААА”. Ну, в мене емоції там були, і руки тряслись», — розповідає Олександра Сало, класна керівниця Софії.
Пишається донькою і мама.
«З дитинства любила вчитися, я ніколи її не примушувала, ніколи не контролювала, непотрібно було питати, чи зробила вона уроки. В неї чіткий був графік, вона приходила зі школи, 1,5 години вона відпочивала, і сідала за навчання. Я її підтримувала, вона казала, що мріє хоча б про одну 200, на що я їй казала, ну якщо буде 190 це ж не головне, щоб ти не засмутилася, головне знання, 200 чи ні, — це просто оцінка», — каже Олена Головко, мати Софії.
Після НМТ Софія видихнула з полегшенням. Та тепер у житті дівчини розпочинається новий етап. Вона готує документи до університету та до переїзду в інше місто.
Читайте також: Антисанітарія та гори сміття: сусід-плюшкін розвів безлад у багатоповерхівці