Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Яке майбутнє дніпровського метрополітену в умовах війни

Будівництво дніпровського метро – призупинено. Минулоріч, після надання дозволу на вибухи, будівництво йшло повним ходом. З початком російського вторгнення почали з’являтися повідомлення, що зупинка через війну може призвести до катастрофи і руйнувань. Знімальна група Дніпро ТV вирушила за роз’ясненнями, чи буде катастрофічною зупинка будівництва підземних тунелів і станцій для Дніпра?

У Дніпрі до початку повномасштабної війни будівництво метро йшло повним ходом. Було виконано близько 70 відсотків від необхідної роботи, навіть планували завершити будівництво трохи раніше зазначеного терміну.

Уфук Басаран, представник компанії «Limak»: «Мы сейчас планируем выполнить до конца следующей недели и начинаем копать споднизу, отсюда тоже будет один слой мы убираем и продолжаем в сторону ствол 13».

Через військову агресію росії проти України, компанія-підрядник вимушена була евакуювати своїх працівників. У мережі ж почали з’являтися гучні заголовки про загрозу через зупинку процесів будівництва.

«Метро у Дніпрі під загрозою руйнування.

Через активні військові дії, будівництво метрополітену у місті призупинено. Іноземних фахівців евакуювали.

Через зупинку будівництва метро виникла техногенна загроза, пов’язана з руйнуванням пройдених підземних гірничих виробок».

Інформацію щодо техногенної катастрофи спростував заступник міського голови Михайло Лисенко.

Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: «Опасности обрушения никакого у нас нет. Тем более на всех участках, где у нас проходили работы, у нас существует либо временная крепь, либо уже там порядка 400 м постоянной отделки. Поэтому будем говорить так: решение принято на опережение для того, чтобы исключить все любые, даже самые минимальные риски».

Зараз усі станції будівництва метро законсервовані, аби уникнути можливих ризиків до моменту повернення турецьких фахівців.

Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: «Решение было принято комиссией ТБЧС до того момента, пока компания «Лимак» не вернется на территорию Украины. Всю откачку грунтовых вод, пока не закончилось строительство метрополитена, производить силами коммунального предприятия «Днепровский метрополитен» – у него есть на подряде компания «Днепрометрострой» и компания «Свитекс».

Саме ці компанії, до моменту повернення “Лімаку” в Дніпро, будуть підтримувати все в працездатному стані. У міськраді наголошують: відразу після перемоги України, будівництво метрополітену поновлять, аби наздогнати запланований термін.