Двох людей витягли рятувальники з крижаної води неподалік Новомосковська. Чоловік та жінка переходили по кризі річку Самара і провалились під лід. Щороку таких відчайдухів не меншає, кажуть надзвичайники. Серед них більшість – це любителі зимової риболовлі. Чи настільки міцний лід, щоб усіх їх витримати? Наскільки це безпечно та як зігріваються майстри своєї справи, дізнавались журналісти ДніпроTV.
Кілька днів тривалих морозів, і на кризі вже незліченна кількість лунок. “Саме час зимової риболовлі”, – каже Михайло Васильович, рибалка з 30-річним досвідом. Для нього це не тільки хобі, а й наче сеанс у психолога.
«Рибалка відпочиває від своїх проблем усіх життєвих. Це як психологічне розвантаження: відволікаєшся від усього і зосереджуєшся на одній якійсь точці, яка тобі заспокоює», – каже рибалка Михайло.
Не лякає риболовів ані мінус надворі, ані пронизливий вітер.
Владислав, рибалка: «- А вам не холодно?
– Ну, як вам сказати, нормально.
– А як зігріваєтесь, бо тут вітер такий?
– Чайок.»
Михайло рибалка: «На мені лижний костюм, а під ним також теплі речі. Наші валянки, українські, захищають.
– Якийсь чайок із собою?
– Ну обов’язково.»
Утім, зимова риболовля – справа досить ризикована і небезпечна. Щороку надзвичайникам доводиться витягати з крижаної води людей, які провалились під лід. Рибалки кажуть, головне не схибити, коли б’єш ополонку.
Владислав рибалка: «Перевіряєш пішнею товщу води, льоду, я маю на увазі, за допомогою цього інструменту, і розумієш, наскільки товстий лід чи можливо туди вийти взагалі.»
Михайло, рибалка, розповідає: «Треба навчати рибалок молодих і малих, і це все приходить з роками, тому що, всяке буває: на льоду, на дорогах. Хто починає рибалити, треба мати досвід життєвий і рибальський. Бачив все на світі, і як плавають, і як витягують. Доводилось і рятувати рибалок.»
Про небезпеку, що чатує на кризі, щороку попереджають людей рятувальники. І найбільш необачні саме рибалки, які частенько ігнорують застереження і виходять на лід, навіть коли це ризиковано. Рятувальники нагадують правила безпеки на льоду:
– Не перевіряйте товщину криги ногою чи палицею.
– Не йдіть на кригу у вечірній час та під час поганої видимості.
– Крига нестійка у період постійних змін температурних показників.
Читайте також: Виробництво безакцизних сигарет і алкоголю на понад ₴6 млн: у Дніпрі ліквідували масштабну злочинну схему