Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Засоби реабілітації безкоштовно: Дніпро допомагає людям зі зниженою руховою активністю та паліативним хворим

Дніпрянам зі зниженою руховою активністю та паліативним хворим безкоштовно видають засоби реабілітації. Так у міському територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації й предметів догляду за хворими на безоплатній основі.

Пані Вікторія Сорочинська має інвалідність I групи. Через інсульт.

«До хвороби працювала викладачкою в Українському державному хіміко-технологічному університеті. Уже п’ять років не працюю. Важко пересуватися навіть по квартирі. Ліва частина тіла майже не функціонує. Потрібен догляд за мною. Я – підопічна терцентру. До мене приходить соцробітниця, і ще видали мені засоби реабілітації та предмети догляду. Скажу як є – покращує мені життя така допомога», — розповіла Вікторія Євгенівна. Уся ця поміч для пані Вікторії — безкоштовна.

«Наші соціальні робітники дізнаються, які проблеми є, чого потребують наші підопічні. Беруть довідку у лікаря та можуть подавати заявку на технічні та інші засоби реабілітації на безоплатній основі. Наприклад, у пані Вікторії є крісло-туалет колісне, сидіння для ванної та опора для ванни. Усе надається на той час, скільки потрібно підопічній», — зазначила завідувачка відділення «Догляд вдома» у Центральному районі міського територіального центру Юлія Кудрявцева.

Такою безоплатною допомогою можуть скористуватися тільки підопічні терцентру.

«На сьогодні у терцентрі є 1 122 засоби реабілітації та предмети догляду за хворими. Це крісла колісні, милиці, стільці-туалети складні, ходунки та інші. З пункту прокату видано 329 одиниць засобів реабілітації підопічним нашого територіального центру. Це для підвищення активності, як допоміжний засіб або для використання під час хвороби», — прокоментувала Юлія Міняйло, заступниця директора, начальниця відділу Дніпровського міського територіального центру по Центральному району.

Також у місті діє «Програма надання паліативної допомоги у м. Дніпрі на 2022-2026 роки». У рамах неї з муніципального бюджету виділені кошти, аби терцентр зміг  придбати технічні та інші засоби реабілітації.

«Щоб людина отримала послугу «Паліативний догляд», їй потрібно звернутися до територіального центру та мати із собою довідку медичного закладу про необхідність такого догляду», — підсумувала Юлія Міняйло.

Читайте також: Кондитер, маляр або штукатур. У Дніпрі люди старші за 45 років можуть безкоштовно опанувати нову професію