Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Рятувальники б’ють на сполох: на водоймах продовжують гинути люди

17-ти річний хлопець потонув на одному із пляжів Дніпра, а за п’ять днів знайшли тіло чоловіка у ставку. Літня спека змушує людей активно вирушати до водойм. Втім через заборону купатися на пляжах немає рятувальників та медиків. Та чи зупиняє це дніпрян? Дізнавалась Анастасія Якубовська. 

10 хвилин на велосипеді і приїхав до води. Лікар порекомендував пенсіонеру Вадиму Анатолійовичу частіше плавати, це корисно для спини.

“Не дуже часто. Коли немає сил, коли болить в спині. Так порадив мені лікар. Це ж не тільки плавання, воно дуже корисне. І дихання, і все інше”, – розповів дніпрянин Вадим Анатолійович.

Ще будучі студентом, чоловік займався плаванням. Говорить, у воді треба не втрачати пильність.

“Засмагаю, трохи сполоснуся. Така спека! Уявіть, хто вдома, хто з дитиною. Маленькі діти, я дивлюся, всі спостерігають. Мене, коли можуть, можуть напитися. Оце мене більше себе турбує. Тут дівчина колись п’яненька була. Мене не покликали раніше, я там чую: люди, жінка, ну молода, втопилася”, – зазначив чоловік.

У Дніпрі міські пляжі офіційно закриті. Це вирішила комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тому на пляжах немає рятувальників і медиків. Втім, купальний сезон – у розпалі. На Дніпропетровщині вже є потопельники. І люди щоденно викликають службу порятунку.

“Щодня, а то й по кілька разів на день. За травень на водних об’єктах загинули троє людей, за червень – шестеро. Загалом за весь купальний сезон загинули 25 людей, з них одна дитина”, – водолаз-рятувальник, сержант цивільного захисту Артем Приймак.

Причини такої сумної статистики різні.

“Одна з причин трагедій на воді – це стан алкогольного сп’яніння. По-друге, люди часто стрибають у воду з урвищ, не знаючи глибини. Також небезпечно запливати далеко від берега, купатися біля водовирів, коловоротів та заростей. Небезпечно купатися в місцях, не обладнаних для цього”, – зазначив він.

Часто люди не знають, як правильно рятувати того, хто тоне. І наражають себе на небезпеку.

“Треба їй, по-перше, заспокоїти, сказати, що я тобі допоможу, заспокойся, не панікуй. До людини підплив ти зі сторони спини, взяти її, зафіксувати голову та направити до берега. Якщо ви не впевнені, що ви можете врятувати, треба позвати когось, дати щось, можна кинути мотузку, можна кинути гілку, можна кинути будь-який шматок одягу, щоб вона схопилася і дотягти її до берега”, – розповів Артем Приймак.

Щоб відпочинок не спричинив трагедію, потрібно дотримуватись правил поведінки на воді.

“Вони занурюються глибше у воду, у холодну воду, не розминаючись перед запливом. І тому, коли вони запливають, а можуть заплисти далеко, у них можуть виникнути м’язові судоми”, – сказав голова Федерації плавання Дніпра Андрій Лисенко.

Головне – не панікувати. Треба лягти на спину та глибше дихати. Як каже тренер з плавання, легені – це наш надувний круг.

У жодному разі не можна купатися у стані алкогольного сп’яніння. В екстреній ситуації треба якнайшвидше дзвонити до Служби порятунку “101”.

Читайте також: Підвищення податків: як малий бізнес працює під час війни?