На сьогодні важливо залишатися на зв’язку 24/7, щоб мати змогу працювати онлайн, дізнаватися новини з фронту чи вийти на звʼязок з рідними та друзями.
Користувачі почали скаржитися на труднощі зі зв’язком, під час відключень електроенергії. Саме тому, черговий по місту Цепенніков Костянтин Сергійович – заступник міського голови з питань цифрової трансформації, зустрівся з представниками мобільних операторів Vodafone, Дніпропетровської регіональної філії ПАТ «Київстар» та оглянув базову станцію lifecell, де встановлено стаціонарний генератор, щоб окреслити спільний план заходів, аби мати чітке розуміння, як компанії готуються до відключень світла і що саме роблять, щоб дніпряни безперебійно отримували послуги звʼязку та доступу в інтернет, та як місто може з цим допомогти.
Чому це відбувається? Коли вимикається світло, люди масово переходять на мобільний інтернет, це призводить до різкого зростання навантаження на мережі мобільних операторів, що, своєю чергою, спричиняє проблеми зі зв’язком.
Фактори, які впливають на якість зв’язку під час відключення світла:
▪️тривалість знеструмлення, адже в такі періоди технологічні майданчики повністю залежать від акумуляторів та батарей, яким потрібна підзарядка;
▪️локація;
▪️кількість людей, які обслуговуються конкретною базовою станцією;
▪️кількість нових сучасних батарей та наявність генераторів на станції.
Під час робочих зустрічей обговорили, що саме роблять спеціалісти телекомунікаційних операторів аби усунути складнощі та зрозуміти, де потрібна підтримка міста.
Від початку терористичних атак ворога на енергоінфраструктуру країни компанії постійно нарощують кількість акумуляторних батарей і генераторів на своїх технологічних майданчиках.
В цьому році оператори набагато краще підготовлені до відключень електроенергії порівняно з 2022-м.
Роботи з покращення енергонезалежності тривають. Компанії продовжують закуповувати і встановлювати нові літієві батареї та генератори, аби збільшити кількість базових технологічних майданчиків.
Поради для абонентів від мобільних операторів:
🔹вимикайте автозавантаження медіа;
🔸встановлюйте низьку якість для перегляду відео;
🔹надавайте перевагу SMS-повідомленням та месенджерам;
🔸використовуйте VoWiFi (VoiceoverWi-Fi) для дзвінків (для власників сучасних смартфонів). Ця технологія актуальна для тих, хто знаходиться в приміщенні з працюючим Wi-Fi, але без мобільного покриття;
🔹слідкувати за графіками знеструмлення, оскільки робота обладнання залежить від наявності стаціонарного живлення. Це одночасно дає розуміння, що в цей період робота мобільної мережі може погіршуватись.
На випадок збоїв у роботі операторів мобільного зв’язку існує план “Б” – національний роумінг: можливість абонентів одного оператора користуватися інфраструктурою інших.
“Основна проблема з якою сьогодні стикаються мобільні оператори, на жаль, знеструмлення, що суттєво впливають на роботу базових станцій, тому потрібні більшкоректні графіки відключень, аби оператори планували виїзди на базові станції, щоб розрахувати скільки будуть тримати заряд батареї. Також, міська рада відпрацює список, до яких наших потужностей (у разі наявності технічних можливостей) ми зможемо підключати обладняння базових станцій мобільних операторів, аби їм допомогти. Радимо абонентам споживати інтернет-трафік відповідально. Це допоможе базовим станціям працювати довше й забезпечувати зв’язок, який може бути критично важливим, наприклад, для виклику екстрених служб” – зазначив Костянтин Цепенніков.
Читайте також: Приватизація «Дніпро Протез»: деталі, яких ви не знали