Курятина, свинина та яловичина – для українців м’ясні страви перетворюються на делікатеси. Цьогоріч ціни на м’ясо в країні зросли майже вдвічі. Звідки різкі зміни, як реагують дніпряни, яка альтернатива та чому продавці збиткують?
Нині ціни на м’ясо знизились. Продавці кажуть, змушені продавати дешевше, адже люди стали в рази менше купувати продукт. Втім довго так тривати не може.
Працювати у збиток собі – готові не всі. За ринковими прилавками, як товару, так і самих продавців – поменшало.
“Так знижаємо, що самі нічого не заробляємо, у нас закупка така дорога, а ціни…Люди не можуть купити, хіба нормальна людина с нормальною зарплатою може купить говядину по 230 гривень, ну от скажіть”, – каже продавчиня Неля.
За статистикою, на полицях торговельних закладів, ціна на м’ясо, зросла майже на 40 %. З цього року купуючи, наприклад яловичину, курятину чи свинину, розраховуйте на суму до двохсот гривень, за кілограм. Покупці таким цінам не раді.
“Пенсионеры мы, 2000 грн пенсии это фигня, а мяско дорого стоит, посмотрела и прошла”, – каже дніпрянка Валентина.
Корови, кури та кролі: сім’я Таранових у селищі Єлизаветівка, неподалік від Дніпра, вже 10 років тримають худобу. Говорять, з кожним роком вирощувати та доглядати за тваринами все складніше.
“Звичайно складно, пенсія в нас маленька, тому і тримаємо, щоб дітям допомогти. В нас квартира на Лівому березі ми переїхали сюди й живемо. Так подорожчало все, що це жах. Хліб, корівку годувати треба, все дуже подорожчало. Складно звичайно, намагаємося насаджати огороди, щоб кабак, буряк”, – каже пенсіонерка Тетяна Таран.
Тетяна Іванівна сама іноді їздить на ринок, аби продати м’ясо. Та от покупців, каже – не має.
“Продаємо і то тільки по святам, а так ніхто нічого не бере.
– Чому?
– Не знаю, не дуже беруть.
– А що не беруть? Курятину чи що?
– І кролика, і нутрію… треба цілий день стоять, щоб продати, дорого, людям дорого”, – каже пенсіонерка Тетяна Таран.
Не тільки ціни, зі слів Тетяни, не влаштовують покупців. Щоб зекономити час, покупці стали все частіше купувати м’ясо в магазинах. Однак, і там ціна – не нижче, за 100 грам курчат-бройлерів доведеться заплатити близько шістнадцяти гривень. Тобто приблизно півтори сотні гривень за кілограм курятини, і це – по акції.
Чому так різко змінились ціни на м’ясні продукти, та як це вплине на економіку країни?
“Давайте говорить честно и откровенно, в Украине не производится столько мяса сколько, сколько мы потребляем, поэтому мы от импорта зависим даже в этом. Импорт мяса у нас колеблется в последнее время исходя из ковидных ограничений, сейчас у нас возникли ограничения связанные с угрозой агрессии. Это снова сказалось на поставках, следовательно подорожало мясо”, – каже економіст Михайло Крапивко.
Михайло Крапивко каже, впливають на зростання ціни й світові екотенденції.