fbpx
Зараз в ефірі: Обличчя війни
Наживо

Субота, 20 Квітня, 2024, 13:00:09

weather-icon
˚C

Твій Вечір | 11.05.22

11.05.2022, 19:46
535

Захисники «Азовсталі» – легенда війни. Паливна криза. Україна у фіналі Євробачення. Про події в Україні говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.

В ніч на 11 травня було  практично спокійно – лише одна тривога. «На ранок ворог знову стріляв на межі з Херсонщиною. Втрапили у поля на околицях сіл Зеленодольської та Широківської громад. Нікого і нічого не зачепило», – повідомив голова ДніпроОВА Валентин Резніченко.

«Під ранок ворог знову поцілив по околицям Великої Костромки, що у Криворізькому районі. Один будинок частково пошкоджено, з людей ніхто не постраждав. В інших куточках області ніч минула без надзвичайних ситуацій», – так описав ситуацію на Дніпропетровщині голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. (01:0401:29)

Через обстріли російських окупантів, у Краматорському районі пошкоджено склад з аміачною селітрою. Про це повідомляє Cлов’янська міська військово-цивільна адміністрація.

Безпосередньої загрози для життя мешканців Слов’янської громади немає. Але керівництво міської військової адміністрації просить обмежити перебування на відкритому повітрі та щільно зачинити вікна на добу. (01:2901:59)

Вранці 11 травня окупанти завдали ракетного удару по Запоріжжю. Про це повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

«Сьогодні вранці ворог поцілив у Запоріжжя. Вдало відпрацювала наша ППО Сил оборони Запорізької області. Ракета розірвалася над інфраструктурним об’єктом в населеному пункті біля обласного центру. Об’єкт зазнав важких руйнувань. За попередньою інформацією, постраждалих немає», – сказано в повідомленні. (01:5902:12)

На Харківщині українські захисники звільнили населені пункти Черкаські Тишки, Руські Тишки, Рубіжне та Байрак. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ ввечері 10 травня. (02:1202:39)

11 травня рашисти обстріляли територію Чернігівщини. Про це сказав у своєму ранковому зверненні голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. «О 6:00 здійснено черговий мінометний обстріл нашої території зі сторони росії. У мене прохання до мешканців прикордонних районів області, бути обережними», – повідомив Чаус.

За інформацією державної прикордонної служби, 16 пострілів з міномету 82-мм калібру, випущених з боку російського села Нові Юрковичі, розірвалися неподалік від одного з прикордонних сіл Городнянського району Чернігівщини. Внаслідок обстрілу постраждалих немає. (02:3902:50)

11 травня стало відомо, що окупанти завдали ракетних ударів по двох районах Слов’янська Донецької області. Про це повідомив голова Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Вадим Лях.

«Ранок 11 травня у Слов’янську видався холодним і недобрим. Ворог завдав ракетних ударів по двох мікрорайонах міста. На щастя, обійшлося без жертв. Ступінь руйнувань уточнюємо», – повідомив Лях. (02:5003:18)

Російські окупанти зараз не готові ні фізично, ні морально проводити військово-морську десантну операцію в Одесі та області. При цьому у регіоні залишається високою загроза нових ракетних ударів. Про це заявив речник Одеської ОВА Сергій Братчук вранці 11 травня.

Ніч пройшла без обстрілів, але з сигналами повітряної тривоги в Одесі та області.

«Після кількох днів шалених ракетних атак по Одесі та нашому регіону, ворог відійшов. Але намагається тиснути на нас психологічно. Знову закидає чергові фейки – зараз нібито проблему з питною, технічною водою, і говорить про те, що після обстрілу води в Одесі не буде. Над цим працюють російські підрозділи ІПСО, щоб посіяти паніку серед нас… Але нас не зламає жодна фейковість інформаційних повідомлень», – сказав Братчук. (03:1803:50)

За словами мешканця Одеси Лева Мелкумяна, останні обстріли було чутно у місті 10 травня. «Вони були у різних районах міста і в області. Вони за останній час сильно почастішали. Моя квартира в Одесі перед Великоднем практично вся була знищена. Я в той час був у Кіровоградській області. Я там почув з офіційних джерел, що наш будинок попав під бомбування і палає. Коли я повернувся, то побачив, що квартира повністю зруйнована та непридатна для життя. В будинку постраждало 48-49 квартир. Загинуло багато людей. З офіційних джерел: 11 людей загинуло, а 18 потрапили до лікарні», – розповів мешканець Одеси. (06:0910:25)

11 травня стало відомо, що ворог знову атакував Одещину. Про це повідомили в Оперативному командуванні «Південь». «По Одещині нанесено черговий ракетний удар. З літака випущено крилату ракету, яку над морем влучно збито силами протиповітряної оборони», – йдеться в повідомленні. (11:4113:33)

«Азов» опублікував фото поранених бійців. Окремий загін спеціального призначення наголошує, що умови, в яких перебувають поранені, скалічені захисники Маріуполя, має побачити увесь цивілізований світ.

«В повній антисанітарії, з відкритими ранами, перев’язаними нестерильними залишками бинтів, без необхідних медикаментів і навіть харчування. Ми закликаємо ООН та Червоний Хрест показати свою гуманність та підтвердити основні засади, на яких вас створено, врятувавши поранених людей, що вже не є комбатантами. Військовослужбовці, яких ви бачите на фото, і ще сотні на заводі “Азовсталь”, з тяжкими пораненнями, ціною власного здоров’я захищали Україну та увесь цивілізований світ. Невже тепер Україна і світова спільнота не здатні захистити та подбати про них? Ми вимагаємо негайної евакуації поранених військовослужбовців до контрольованих Україною територій, де їм нададуть допомогу та забезпечать належний догляд», – йдеться у повідомленні. (13:3314:20)

Президент України Володимир Зеленський та керівництво держави докладають зусиль для процедури «екстракшн» щодо поранених бійців, медиків та військових, у тому числі із залученням допомоги світової спільноти. Про це йдеться у заяві Національної гвардії України

На даний момент евакуації потребують “ОЗСП “Азов”, 12 бригада Національної гвардії України, 36 окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя. За словами Ірини Верещук, на «Азовсталі» перебуває понад тисячу українських воїнів.

«Будемо продовжувати пошук рішень та робити все можливе для збереження життя військових і цивільних, для стримування ворога й належного виконання конституційного обов’язку із захисту держави», – йдеться у повідомленні. Але поки рішення не знайдено, окупанти кожен день штурмують українську фортецю. 

Також відомо, що рашисти зосередились на підриві моста, по якому йшла евакуація, намагаючись відрізати українських захисників від можливості виходу. 

За минулу добу росіяни здійснили на металургійний комбінат «Азовсталь», де тримають оборону наші захисники, 38 літаковильотів, в тому числі 4 вильоти стратегічних бомбардувальників. Про це повідомили в прес-службі полку «Азов» у середу, 11 травня. (15:0615:43)

За словами політолога Олексія Якубіна, є питання, чи всі цивільні евакуювалися з «Азовсталі». «рф позиціонує ситуацію так, що там немає цивільних і «їх руки розв’язані». Можливо, вони готуються перейти до більш жорстких дій. Але з іншого боку, це вже є для них достатньо незручний момент. Тому що, можливо, зрештою виявиться, що цивільні там були. А рано чи пізно – це стане відомо. Але без бажання рф буде дуже складно звільнити бійців», – заявив політолог. (18:3926:50)

Діти, чиї батьки та родичі знаходяться на “Азовсталі”, просять врятувати їх. Вони сподіваються, що знайдеться хтось, хто виконає їхнє прохання.

Дружина командира полку “Азов” Дениса Прокопенко, Катерина, та бійця полку Арсенія Федосюка, Юлія, прибули до Папи Римського. Вони передали світлини с “Азовсталі” та листи. Зараз у місті перебуває біля 100 – 150 тисяч людей. Вони знаходяться в антисанітарних умовах, без ліків та в постійному стресі. (26:5036:12)

Зараз в Україні спостерігається дефіцит пального. На початку квітня начальник Полтавської військової обласної адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що інфраструктура Кременчуцького нафтопереробного заводу знищена. Він був основним виробником пального в Україні. Це, а також знищення низки  нафтобаз, призвело до нестачі пального на АЗС. Як розв’язати цю проблему, говорить Юрій Гаврилечко, кандидат наук держуправління, економічний експерт: ”Зазвичай в спокійні довоєнні часи країна споживала близько 600 тисяч тонн пального на місяць. Зараз міністр економіки Юлія Свириденко обіцяла, що за домовленістю з Польщею, ми будемо отримувати близько 200 тисяч тонн на місяць. Тобто ще 2\3 ми маємо десь взяти. В Європі так само зараз відмовляються від використання російської нафти. Є питання, чим її замінити, і дефіцит палива теж присутній. Нагадаю, що в Україні працювало на 2013 рік шість НПЗ, п’ять з яких до Революції Гідності було зупинено. Фактично ми зараз маємо вести розмову про можливе відновлення роботи Дрогобицького НПЗ і, відповідно, завантаження його нафтою, яку можна видобувати в Львівській області. Це те, що ми можемо зробити самостійно”. Але це навряд перекриє потребу в пальному, тому що від цього ми отримаємо ще 200 тисяч тонн на місяць. Все одно, питання, де взяти ще 200 тисяч, залишається. Залишається сподіватись, що Євпропа нам допоможе, але це не буде швидко. (36:121:00:23)

Під час війни партія ОПЗЖ стала справжньою п’ятою колоною в Україні. Яскравим прикладом протиправної діяльності стала постать депутата від цієї партії – Ківи, який зараз поливає лайном з москви Україну.  Він входив, як і Вадим Рабінович, до групи Медведчука, яка зараз розбіглася. Ківа віщує на ефірах москви. А де зараз Рабінович, з’ясувати дуже важко. І ні один член цієї партії не назвали війну війною і путіна вбивцею. В окупованих містах колаборантами стають представники саме ОПЗЖ. Зараз ця партія має назву ПЗЖМ, але суть її від цього навряд чи змінилась. 

Про загибель під Запоріжжям проросійського ексдепутата Давида Жванії розповідає журналіст, народний депутат 8 скликання Ігор Мосійчук: ”Я не виключаю, що він прямував в Енергодар. Але основна мета його була – виїхати до москви. Його там мали чекати, забрати, перевезти і так далі. Чи було це пов’язано з його співпрацею з росатомом, чи з його діяльністю, коли він проживав у москві, після чого повернувся до Києва? За моєю інформацією, наші спецслужби підозрювали його в антиукраїнської діяльності, і є ще ряд відомих осіб, які були з ним пов’язані, які зараз можуть або загинути, або покінчити життя самогубством. Або, дай Бог, будуть затримані нашими спецслужбами”. Але до цієї загибелі багато питань: ніхто не бачив тіла Жванії, не бачив відео звідти. 

Добре, що Верховна Рада прийняла пропозиції щодо вдосконалення закону про колабораціоністську діяльність, і тепер їм загрожує покарання від штрафів до довічного ув’язнення. (1:01:161:21:59)