fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Еліза с13
Наживо

Вівторок, 23 Квітня, 2024, 16:06:34

weather-icon
˚C

Твій Вечір | 10.08.22

10.08.2022, 19:36
284
ця стаття містить відео

Крим, аеродром Новофедорівка. «Бавовна»: диверсія, недопалок чи ракетний удар?

Про події в Україні говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.

У Повітряних силах ЗСУ підтвердили знищення 9 військових літаків РФ у Криму. Про це йдеться у повідомленні Командування ПС ЗСУ. «Саки. Мінус дев’ять літаків окупантів», — повідомили у Повітряних силах. (01:0301:10)

Збройні сили України вдарили по мосту в районі Каховської ГЕС, після чого він став непридатним до використання. Про це повідомляє командування “Південь”. “Наш вогневий контроль транспортно-логістичних шляхів на тимчасово окупованих територіях Херсонщини призвів до закріплення статусу мосту в районі Каховської ГЕС як непридатного для використання. Влучання акуратне, але дієве”, – йдеться у повідомленні оперативного командування. (02:4703:53)

В російському Єйську, який розташований навпроти окупованого Маріуполя, зранку 10 серпня чутно вибухи та палає нафтосховище. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. «В російському Єйську, що майже навпроти Маріуполя – через «Азов» за 30 кілометрів – раптом теж бавовна зранку. Палає нафтосховище. Мабуть, теж хтось невдало кинув недопалок», – написав Андрющенко. 

У тимчасово захопленому окупантами Маріуполі людям розсилають повідомлення на мобільні телефони щодо мобілізації. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«Вчора в Маріуполі користувачі окупаційного мобільного зв’язку «Фенікс» отримали «рекламне» повідомлення про вступ до «вооруженных сил». Прихована мобілізація набирає обертів. Джерела з оточення «гауляйтера» Іващенка (самопроголошений «мер» Маріуполя – ред.) повідомляють, що забезпечення мобілізації – одна з умов його виживання. Буквально», – зазначив Андрющенко. (03:5304:08)

Поліція Донеччини за добу задокументувала 19 воєнних злочинів. Окупанти випустили по житловому сектору ракети із ЗРК «С-300», «Град» та «Ураган», вдарили танками й артилерією. Внаслідок обстрілів є вбиті та поранені мирні жителі. Ворог накрив вогнем 10 населених пунктів – міста Авдіївка, Бахмут, Костянтинівка, Сіверськ, смт Очеретине, села Новоселівка Перша, Курдюмівка, Андріївка, Ласточкине, Карлівка. Постраждали оселі та цивільна інфраструктура. Зруйновано та пошкоджено 47 об’єктів – 7 будинків, торговий центр, приміщення коксохімічного заводу, залізнична колія, металеві контейнери, магазин, шиномонтаж. (04:3405:13)

З 11 серпня на території Донецької області починає діяти особливий режим в’їзду, виїзду та руху транспорту на період дії воєнного стану. Відповідний наказ видав командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» генерал-полковник Олександр Сирський. Про це повідомив очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Від завтра на Донеччині заборонено:

  •       без дозвільного вивезення з області спеціальної техніки, яка може бути використана для потреб оборони – екскаваторів, тягачів, тралів;
  •       в’їжджати та переміщатися транспорту, який везе алкогольні напої та речовини на спиртовій основі для реалізації, крім ліків та дезінфекційних засобів.

Обмеження діятимуть під час воєнного стану. (05:1306:00)

На Луганщині поліцейські зареєстрували 19 фактів порушення звичаїв війни. У містах Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасна, смт Метьолкіне, селищах Миколаївка, Смолянинове та Щедрищеве задокументовано 19 фактів руйнування житла місцевих мешканців та пошкодження  майна в результаті артилерійських обстрілів окупантів. Також зареєстровано 9 фактів незаконного заволодіння авто громадян та підприємств. У ході оперативно-розшукових заходів встановлено 18 осіб, які підтримали окупаційну владу на тимчасово окупованих територіях та зараз співпрацюють з ворогом.

Ніч на 10 серпня стала трагічною для Дніпропетровщини. Ворог двічі обстріляв район з «Градів» Нікопольський район. Під вогонь потрапили Марганець та Мирівська громада. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

«У нас була страшна ніч…У нас 11 загиблих…Усі мирні люди, які на сьогодні  мали плани на життя …Це дуже важко – діставати тіла з-під завалів…І цього можна і потрібно уникати. Люди! Будь ласка! Прошу і благаю. Під час тривоги йдіть у безпечні місця. Зробіть це для себе правилом. Боріться за своє життя. Не дайте росіянам себе убити», – написав голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

Пізніше стало відомо, що кількість загиблих збільшилася до 13 осіб.

«У Марганці 10 людей загинули, 11 постраждали. Десятеро – у лікарні, семеро з них важкі. У місті понівечені понад 20 багатоповерхівок, ЦНАП, палац культури, гуртожиток, дві школи, будівля  міськради та ще кілька адмінприміщень. Виведена з ладу лінія електропередач. Кілька тисяч марганчан без світла. У Вищетарасівці Мирівської громади загинула одна жінка. Її будинок вщент зруйнований ворожим снарядом. Постраждало подружжя. Жінка з пораненнями у лікарні. Її стан медики оцінюють як середньої тяжкості. Чоловік лікується удома. У селі пошкоджені 11 приватних будинків та газогони. До тисячі людей без газу», – написав Валентин Резніченко. (06:0009:59)

Як розповів голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко, ворог обстріляв Марганець і територію Мирівської громади – село Вищетарасівка. «У нас є дві постраждалих локації в селі Вищетарасівка. Туди і туди упало 40 реактивних боєприпасів системи «Град». Тобто повний пакет. В селі Вищетарасівка зруйновано сільську інфраструктуру. Мова йде за лінії електропередач, мережі газопостачання, повністю зруйновано один будинок. На жаль, в тому будинку загинула людина. Її привалило уламками будинку і поки приїхали рятувальники і дістали її звідти, на жаль, вона вже загинула. Щодо міста Марганець, то це катастрофічні руйнування. Майже весь центр міста зруйновано Так само 40 снарядів упало на центр міста. Ми на ранок мали 10 загиблих, 11-ою була жінка з Вищетарасівки. І от Валентин Михайлович – голова обласної адміністрації написав, що ще двоє людей з числа поранених загинули в Марганецькій лікарні. З 11-ти до 13-ти виросла кількість загиблих. Ці люди були цивільними. Люди жодним чином не приймали участі у бойових діях. Армія рф вночі, обстрілюючи з Градів мирні населені пункти знищує цивільних людей. Це наймасштабніша трагедія з початку обстрілів на нашій території, які вже тривають близько трьох тижнів», – сказав Євген Євтушенко.

На евакуацію як організований захід дають команду військові. «Наразі такої команди не було. Але ми як військова адміністрація і органи місцевого самоврядування налаштовані на те, щоб люди виїхали з прибережної території (село Вищетарасівка, місто Марганець, Червоногригорівка, Нікополь – ред.). Частково вони вирішують це питання самі. Часткового вони виїжджають і винаймають житло в глибині району. Тобто не виїжджаючи за межі району. Частково ми людям допомагаємо переїхати на інші території. Курсує евакопотяг. Зараз додані вагони до нього. Відкриті всі автошляхи і люди можуть покинути місто. Працює міський і міжміський транспорт», – повідомив Євтушенко. (09:5916:33)

У разі катастрофи на Запорізькій атомній електростанції евакуації підлягає населення у радіусі 50 кілометрів навколо неї. Про це заявив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух в ефірі телемарафону. Він уточнив, що за такої ситуації буде евакуйовано близько 275 тисяч осіб. Це стосується мешканців Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей. (16:3317:16)

9 серпня у районі міста Хуст Закарпатської області затримано відомого злодія у законі з Дніпра Сергія Олійника «Умку». За результатами спецоперації було проведено 43 обшуки. За даними джерела у правоохоронних органах, справу веде Нацполіція, яку супроводжує СБУ.

У травні 2021 року Умку вже затримували правоохоронці, але згодом його суд відпустив під нічний домашній арешт.

«Умка» — один із найвпливовіших «злодіїв у законі». Він контролює східний клан, куди входять дніпровські злочинці. Сфера його інтересів — політичне лобіювання, паливний бізнес, контроль над ринками в Центральній та Східній Україні, ігровий бізнес, криптовалюти, контрабанда в Росію та на території так званих ЛДНР. (17:1619:55)

Чи відпустять пана Олійника “Умку” повторно говорить Ігор Мосейчук: «Як говорить Ігор Коломойський, життя як супермаркет, але пам’ятайте, на виході каса. Цим прислів’ям керуються наші керівники держави. Чому? Тому що рибалка, коли піймали, а потім відпустили, носить постійний характер. Це було не тільки при президентові Зеленському, але Зеленській нам обіцяв під час виборів, що він змінить підхід до всього цього. Але це не змінилось. Тому мені здається, що ми маємо справу з черговим обілечуванієм. Я вважаю, що факт затримання – правда, ми не знаємо всіх обставин – але сам факт затримання Олійника, який, я маю сумнів, що він влаштував п’яний дебош чи щось подібне – тобто, його затримували не за якийсь конкретний злочин, а «за життя» – будем прямо казати. І мені здається, що в даному випадку грає роль його бізнес-партнерство з Петровським, і ні для кого в Дніпрі не є секретом, є Ігор Валерійович Коломойський. Я не виключаю, що таким чином, Ігорю Валерійовичу передають привіти з Банкової.  Як один із варіантів. Треба не за прізвище затримувати, а за конкретні дії. Затримали нещодавно в Дніпрі дві групи зі зброєю: одну при спробі продажу, інша перевозила там нещодавно озброєння. От затримали. І в мене питання: знову ми починаємо про рибаків? Про рибку, яку спіймали, а потім відпустили? Є маса речей, по яких мали бути кримінальні провадження. Наприклад, одна з цих груп, яка була затримана, по моїй інформації пов’язана з таким собі Емілєм, відомим в Дніпрі діячем. Але точно була затримана одна з груп, яка, до речі, була помічена в рейдерстві під чужими номерами в Запоріжжі ще в довоєнний час. Вони взяли  номера авто  в дніпровців, поцепили їх на своє авто і поїхали віджимати бізнес. От ця група була затримана. Моє питання: а що з ними? Громаду цікавить в будь-якому місті – а що далі? Моя думка особиста, що в даному випадку мав би вийти Генеральний прокурор новопризначений, глава СБУ, керівництво нацполіції – я ж не знаю, кого хто там затримував. Вийти і сказати: шановні! Ми виявили то-то-то-то. Ми влучили підозри тим-тим-тим. Ми передаємо до суду такі-то матеріали. Допоки цього немає, то треба говорити не просто про згортання якогось бізнесу і криміналітету, а треба говорити про зрощення правоохоронної системи і криміналітету. Тому що те, з чого починали – рибалка: рибку спіймали, подоїли молочко з рибки і відпустили плавати далі. Я за 57 років особисто знав людей, авторитетних людей, в тому числі в кримінальному світі, які займались меценатством. Реальним меценатством: тратили на реставрацію, займалися організацією виставок. Але меценатство не звільняє від відповідальності. Якщо людина вчинила якийсь кримінальний проступок, людина має нести відповідальність. От і все. Меценатство не може бути квитком, який позбавляє, захищає від чогось. Меценатство – це коли людина від душі щось робить. Я знав багато людей, які щось зробили, їх зловили, і на суді вони навіть не згадували, що вони щось там допомагали, що меценати, що ще щось. І це питання до правоохоронних органів. У нас немає інституту репутаційності. Наприклад, на Заході меценатом не могла б стать така людина – це апріорі. Завдячуючи цьому інститут репутаційності на Заході працює». (19:5533:08)

Наступні півгодини мова йшла про Крим та про найбільш резонансної подїї в Криму:  9 серпня на аеродромі в місті Саки пролунали вибухи. У результаті було знищено 9  літаків рашистів. Росія чомусь не визнає, що аеродром вразили наші ракети чи  безпілотники. Можливо, вони не хочуть признати свідчення неефективності ПВО рф, я це було з крейсером Москва. (33:0835:23)

Про перспективи Криму, знищення мосту і події на аеродрому Саки далі і з Дмитром Снєгірьовим, співголовою громадської ініціативи “Права справа”: “ГУР МО  на це відповіло – нуль коментарів. Постійно здійснюються заходи щодо прискорення Україні військово-технічної допомоги. І відповідно, саме росія має відповісти, що там зробилось, щоб не було спекуляцій на цій темі».(42:5050:35)

Напередодні  фейкового «трибуналу» над азовцями в Маріуполі у Дніпрі пройшов мітинг з приводу визволення наших військових. Звернення до Червоного Хреста не мали ніякої реакції, бо ця організація відповіла, що не давала ніяких гарантій. Чи є перспективи повернення наших героїв, як  має реагувати на останні події влада України та наскільки дієвий тиск флешмобу, який пройшов містами України розповів Олексій Буряченко, кандидат політичних наук та виконавчий директор «Міжнародної асоціації малих громад»: «Ви знаєте, тут перш за все треба тиснути на державу-терориста, на державу-агресорку рф. Тому що події в Оленівці, коли навмисно були знищені військовополонені, були знехтувані усі міжнародні акти, домовленості, в тому числі Женевська конвенція, то це говорить про те, що це вже не просто держава-агресорка, держава-окупант, це держава-терорист, держава-спонсор тероризму. І ці поняття в путінській росії дуже симбіотуються, перехрещуються, стають по суті єдиним цілим. Чи потрібно впливати на рф будь-якими акціями в тому числі на міжнародному рівні? Звичайно так, треба вимагати як мінімум дотримання Женевської конвенції, хоча б трішки цивілізованого ведення війни від них, тому що те, що веде рф в Україні – це не війна, це акт геноциду, і кожний з них треба розглядати в Гаазькому трибуналі. Які важелі впливу ми маємо? США та весь Захід вже зробили висновки зі своїх дипломатичних прогалин, які вони зробили і зрозуміли, що з путінським режимом домовлятися  немає про що. Тому в тих же Штатах ми маємо перш за все підтримку американського народу. І нам треба вирішити два питання: це повноцінний запуск ленд-лізу, і друге: треба, щоб США признали росію державою-спонсором тероризму, що поставить її на один щабель з Північною Кореєю і всіма ізоляціоністськими режимами на нашому  земному шарі. Це буде найкращий вплив, це буде найсильніша санкція, але і те, що наша країна має в своєму арсеналі крок за кроком наближає нас до мети. Всі інструменти повинні повпливати на рф і дожати її в цьому плані. Тим паче, зі слів Волкера стає очевидним, що підтримка України є безпрецедентною зі сторони наших західних партнерів. Щодо Оленівці: і Україна, і росія встановили, що розслідуванням будуть займатися міжнародні комісії. І вони чітко і дуже повільно йдуть про процедурі: визначенням повістки. визначенням питання, яким будуть займатися  – все затягується в часі, і поки вже комісія зможе під’їхати туди, отримавши всі необхідні дозволи москви, тому що голова ООН зазначив, що “після того ми маємо отримати дозвіл москви”, тобто, в окупанта. Ну це абсурд!  Вони приїдуть через місяць в ту Оленівку і що вони там побачать? Там вже по камінням все можуть розтягнути і якісь огірочки посадити. Ми знаємо одне, і ми довіряємо ГУР, ми довіряємо розвідці, ми довіряємо і СБУ, яка перехоплює розмови і викладає їх в публічний простір: ці всі факти говорять про одне: це інспірований рф терористичний акт, яка умисно знищила віськовополонених, щоб не показувати ті звірства, які були скоєні рф. Тобто, вони обмінювати їх не збиралися, і потрібно було вирішити це питання так, як вони вирішили.  І зверніть увагу: вони ж не роблять ці псевдотрибунали в росії. Вони все роблять на чи на окупованих територіях, чи на територіях так званих псевдореспублік “ДНР-ЛНР”. Для того, щоб всю відповідальність за умисне знищення людей перекласти на ці псевдоутворення, а не нести самім потім відповідальність». (01:03:4401:21:15)

До теми волонтерів: про небезпеку вивезення людей з прифронтових територій розказує Ігор Логвінов, засновник  благодійного фонду Freedom Trust: «Ми не можемо працювати в якомусь одному з напрямків. Гуманітарна допомога – це теж важливо. Але зараз є необхідність в тому, щоб об’єднатися і вивозити тих людей, хто не може себе обслужити. Тобто, люди з обмеженими можливостями. Чи важко поєднувати бізнес і волонтерство? Важко, бо доводиться вибирати, частково довелось закрити бізнес, який потребує особистої уваги, поки рухаємось в волонтерському русі, але ще й розвиватися в плані бізнесу, тому що рано чи пізно війна закінчиться, й до того ж потрібно підтримувати українську економіку, тому що без цього ніяк зараз. Кожен виїзд – він якийсь особливий. Немає таких поїздок, які б були схожі одна на другу. Дуже часто люди відмовляються. З ранку наші хлопці і дівчата обдзвонюють тих людей, хто хоче евакуюватися,  ті погоджуються, а коли ми приїжджаємо, вони відмовляються. І це величезна проблема і для нас, і для них. Для нас постільки-поскільки. Для них велика проблема що невідомо, коли наступного разу можна буде здійснити евакуацію в цей район. Ми розуміємо, що людей лякає невідомість – вони не знають, куди вони їдуть. Тому ми постійно звертаємось до влади по допомогу у розселенні маломобільних людей. Без допомоги ми безсилі. Команда складається з 17 хлопців і дівчат. Ми співпрацюємо з багатьма організаціями, тому що самотужки втілити цей процес неможливо». (01:21:4001:31:22)