fbpx
Зараз в ефірі: Ранок з Дніпро TV
Наживо

Середа, 24 Квітня, 2024, 07:08:24

weather-icon
˚C

Книга потрапляє до нас, коли ми до неї готові | 07.04.21

Хоча книги нам і допомагають розслабитись та відволіктись від проблем повсякденного життя, читання деяких потребує певних знань та життєвого досвіду.

Це, як з їжею. В 10 років вам не заходять консервовані помідори, а в 15, ваші руки самі до них тягнуться. Бо ви вже знаєте, процес їхнього приготування.

Перейдемо до книжних прикладів.
Випадок з мого життя. В школі, класі 9-му, на зарубіжній літературі ми вивчали твори Данте і Шекспіра. Чи може зрозуміти 15-річний підліток про систему «Пекла», «Чистилища» та «Раю» Данте? Або що бентежило Гамлета в його дядькові?
Ці книжки, ні, не так , скорочені варіанти треба було прочитати обов’язково. Паралельно ще вести конспект і наприкінці чверті написати контрольну роботу. Щоб ви розуміли, мій максимум на той момент був 6-7 балів з 12. І це не лінь вчитися. Я була не готова і мені було не цікаво.

Через 6 років, я беру «Божественну комедію» та «Гамлета» не з-під палки, а самостійно (бо вичитала, що ці книжки входять в «топ-100 книг, які треба прочитати за життя). Я почала розуміти цінність цих історій, сенси. Для себе роблю помітки-щось ще не зрозуміла, гуглю. Дещо залишаю на потім.

Так траплялось з багатьма книжками. Наприклад, мені колись не зайшла серія «Гаррі Поттер». Вона зайшла мені на 5-му курсі університету. Буває.

Моя рекомендація для вас: беріться за читання літератури, яку ви готові сприйняти. Не треба стрибати вище голови, бо від цього задоволення ви отримувати не будете. Книжками треба насолоджуватись.