fbpx
Зараз в ефірі: Мультфільми
Наживо

Субота, 20 Квітня, 2024, 16:46:07

weather-icon
˚C

“Вибір” | 22.06.21

Дорогий читачу! Я ціную, що зараз ти перейшов на цю сторінку і читаєш мій блог. Я не рекламую книги й не просуваю авторів. Я ділюсь з тобою тією частинкою мого життя, яке приносить мені задоволення. Я пишу про книги, бо люблю читати. Залюбки розповім тобі все, що мене цікавить.

«Свобода полягає в тому, аби прийняти все, що сталося» Едіт Еґер «Вибір».

Це перша прочитана книга про концтабір. Про війну я раніше не читала, бо знала, що там буде біль, страждання і смерть. В мене є свій багаж негативу, тож я свідомо уникала книги з цією тематикою. А «Вибір» Едіт Еґер знайшов мене сам, тому що в той момент мені також треба було зробити вибір. Але про це розповім згодом.

Едіт Еґер 93 роки. Вона досі практикуючий психотерапевт у США. Едіт народилась в Угорщині, а за походженням була єврейкою. Захоплювалась балетом та гімнастикою, але через походження її виганяють з Олімпійської збірної. В 16 років разом з батьками та сестрою, Едіт потрапляє до Аушвітцу. Одразу по прибуттю там вбивають її батьків. Саме в Аушвитці вона розуміє те, що триматиме в ній життя: «Ми маємо вибір – загострювати увагу на тому, що втратили, чи на тому, що все ще маємо». Те, що поряд є сестра дає силу Едіт боротись за своє майбутнє, хоча всі в тих жахливих місцях повторювали їй: «Ти зможеш залишити це місце лише мертвою». Вона пережила Марш смерті, концтабори в Маутхаузені та Гунскирхені. В останньому, 4 травня 1945 року молодий американський солдат знайшов Едіт, ледь живу, в купі трупів.

Коли читала цю книгу, я переживала її біль, розчарування і страх. Але Едіт Еґер не була жертвою і не вважала себе такою. Вона зробила вибір бути вільною від тих проблем, які її оточили. Це мене вразило і надихнуло, бо її знання я можу використовувати в усіх сферах свого життя.

Мої улюблені цитати з книги

  1. Ми самі обираємо, чого нас може навчити жахіття. Ми можемо озлобитися через смуток і страх. Стати ворожими. Скам’янілими. Чи триматися невинної частини себе, жвавої та допитливої.
  2. Ми зголоднілі за визнанням, увагою, любов’ю. Зголоднілі за свободою прийняти життя та пізнати себе й бути собою.
  3. Коли ти жива, то маєш жити заради чогось.

Я вам рекомендую придбати цю книгу для особистої бібліотеки.