Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У ДніпроОДА провели екологічну дискусію щодо шкідливих викидів

На зміни сподівалися рік, втім, так і не дочекалися. Про це в стінах Дніпропетровської облдержадміністрації під час круглого столу заявили мешканці Новокодацького району, які потерпають від несприятливої екологічної ситуації. Люди кажуть: в усьому винні надмірні викиди Дніпровського металургійного заводу. Як вирішити проблему, дискутували представники громадськості, обласної влади, підприємства ДМЗ, Державної екологічної інспекції, а також, окрім інших, представники профільних департаментів обласної та міської влади.

«Сьогодні я запросив вас всіх сюди, оскільки ми зустрілися 25-го з громадськістю, вони вийшли до стін ОДА».

           Тоді Максим Беспальчук виступив ініціатором зустрічі, пообіцявши посприяти налагодженню комунікації мешканців в першу чергу з представниками заводу Петровського. Адже люди стверджують: місцева станція моніторингу фіксує критичне перевищення викидів в повітря забруднюючих речовин. І терпіти таку ситуацію сил в них вже просто немає.

Дмитро Мелешко, мешканець Новокодацького району Дніпра: “Эти все люди, которые сейчас здесь собрались, их жизнь становится невозможной просто. Люди в 40-градусную жару, в карантин, закрывают окна, закрывают форточки. Им просто нечем дышать».

Зоя Кузьмінська, мешканка Новокодацького району Дніпра: “Открыты окна – дышать нечем! И так последнее время. Особенно последние 5-7 лет. Это ужас. Жарко сейчас. Такой выброс, что мы задыхаемся. У меня, наверное, аллергия на этот запах, что я чувствую, что я вообще дышать не могу».

                Питання до ДМЗ виникають і від представників обласної ради. У 2015 «Петровку» включили до списку 25-ти підприємств-забруднювачів. За словами начальника управління з питань екології та природних ресурсів облради, Дніпровський  металургійний завод взяв на себе забов’язання виконати низку природоохранних заходів, втім,  обіцянку не стримав.   

Антон Кумановський, начальник управління з питань екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної ради: “На сьогодні 4 заходи виконані повністю, а 4 заходи – не виконані взагалі. Наприклад, такі ж самі підприємства металургійного комплексу в місті Кривий Ріг, у місті Кам’янське, у місті Нікополь, вони мають набагато більше природоохоронних заходів, які включені в нашу обласну комплексну програму. Це і 20,  і 30, і 40 заходів. У ДМЗ Петровського тільки їх 15. І ми наполягаємо на тому, щоб ці заходу були збільшені не лише кількісно, але і якісно».

                Втім, представники заводу наполягають: постійно працюють над зниженням шкідливих викидів. Максим Мінюшкін, директор з корпоративних комунікацій «DCH Steel» каже: за 4 роки знизили викиди на 70% відсотків. Ба більше, якщо казати лише про викиди СО2, ситуацію поліпшили на цілих 80%. До того ж підприємство на природоохоронну програму витрачає мільйони. 

Максим Мінюшкін, директор з корпоративних комунікацій «DCH Steel»: “Сумма инвестиций составляет более 350 млн гривен. По состоянию на текущий момент. И сейчас на предприятии действует глобальная инвестиционная программа в размере около 450 млн долларов, которая поможет значительно снизить ту нагрузку, которая есть сейчас».

                Однак дніпряни, які мешкають по сусідству з заводом Петровського, слова представників заводу ставлять під сумнів.  

Дмитро Мелешко, мешканець Новокодацького району Дніпра: “Ситуация усугубляется с каждым месяцем, несмотря на заверения предприятия о том, что оно проводит какие-то модернизации, вкладывает деньги в реконструкцию и т.д. То есть предприятию мы больше не верим. Не верим их заявлениям, не верим их планам. Верим тому, что происходит у нас в окружающей среде».

                Про недостатню кількість природоохоронних заходів, які виконує завод, каже і заступник облдержадміністрації. Проте Максим Беспальчук вірить, що, не дивлячись на це, ситуацію можна змінити.

Максим Беспальчук, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації: “Сьогодні ми домовилися про те, що ми опрацюємо всі питання, які піднімалися сьогодні на зустрічі. А рівно через місяць ми зустрінемося для обговорення тих змін, які підприємство готове робити на сьогоднішній день, для того, щоб внести це зміни до їх екологічних програм, які прийняті обласною радою Дніпропетровської області і містом Дніпро».