У Дніпрі розчищають канал Гнилокіш. Вперше роботи проводяться капітально. Зараз триває обрізка аварійних дерев та розчищення прибережної території. Після цього з річки приберуть сміття та гілки, очистять дно від мулу та заглиблять канал. Це дозволить покращити ситуацію із відводом опадів та підтопленнями.
Цілодобовий сморід та безліч сміття. Містяни вже не один рік скаржаться на забруднення каналу Гнилокіш.
Микола – місцевий мешканець: “Воняет, да, всё. Вот в этом вся суть. А чистят его… ну, за 15 лет, что я тут живу, вот второй раз вижу, чтоб его чистили».
У 2015-му році канал лише частково прочистили, тому відчутних результатів не було. Цього разу взялися капітально. Розчистять усі 6 кілометрів русла – від Донецького шосе і до виходу в річку Дніпро. Розпочали з обрізання аварійних дерев, які, окрім небезпеки, ще й заважають під’їзду техніки.
Світлана Литвинова – начальниця управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «Після того, як будуть виконані роботи з обрізки та видалення аварійних дерев та порослі, розпочнуть роботи з розчищення і поглиблення самого каналу Гнилокіш та з відсипки відкосів для того, щоб мати змогу його укріпити».
У прибережній зоні покосять траву та приберуть сміття. Увесь комплекс проведених робіт покращить рух води каналом.
Михайло Лисенко – заступник міського голови: «Мы знаем, что этот район больше всего подвержен подтоплениям. Так исторически сложилось, что с момента постройки гидроэлектростанции в Запорожье этот район испытывает достаточно серьёзные проблемы. Расчистка русла реки в некоторой степени улучшит эту ситуацию. Полностью не решит, но достаточно улучшит».
Окрім природних факторів, Гнилокіш страждає і від людей. Місцеві скидають до каналу сміття та зливають відходи та фекалії. Усіх виявлених порушників притягнуть до відповідальності у вигляді штрафу та демонтують незаконні врізки.