Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як шахраї заробляють під час війни?

Не цураються заробляти на загиблих захисниках України. Війна не стала на заваді шахрайству. Навпаки ж дала поштовх новим оборудкам. Найбільше таких злочинів вчиняють в інтернеті. Понад 5 тисяч випадків цьогоріч вже зафіксували на Дніпропетровщині. Ошукують при купівлі генераторів, дров, пального та добрив. Не втрачають популярності і старі методи заробітку. В інтернеті рясніють пропозиції придбати «диво» пігулки, які начебто позбавлять від усіх проблем.

Володимир Пелехан загинув, захищаючи Україну. Його дружина Ольга звернулася до ритуальних послуг, аби замовити пам’ятник. Внесла передплату у 110 тисяч гривень. Та залишилася лише з накладними на руках.

«Почали пробивати, шо ЧП в них не зареєстроване. Тобто вони ставлять мені печатку у чекові хоча фірми цієї немає. Це все нелегально. І я приїхала до них, кажу що так і так, вийшла жінка, кажу: подаю в суд, я йду в поліцію, ви мені не вертайте гроші, будемо все робити через поліцію. На що вона мені сказала, якщо ви підете в суд, мені не дадуть гроші. Кажу, ви розумієте, що ви вкрали гроші в мене, в моєї дитини. Дитина залишилася без батька. На шо вона сказала, ну спасибо вам. Ви йдіть в суд, удачі вам Я пошла в поліцію, написала заяву, як мені поліція сказала, шо я вже не перша в цій ситуації. Потом ми пішли до мера. Мер також сказав, що я не перша в цій ситуації», – розповіла жертва шахраїв Ольга Пелехань.

Ситуація набула розголосу. Правоохоронці вже взялися за справу.

«Зараз відкрито кримінальне провадження по статті 190 частина 1 – шахрайство. Вчора був допитаний поліцією. Тож, працюємо над поверненням коштів.Зараз звернулися до податкової: чи дійсно цей ФОП зареєстрований, як зареєстрований, чи він є», – повідомив Верхівцевський міський голова Михайло Світлик.

Номер, за яким постраждала зв’язувалася із горе-продавцем – тепер мовчить.

Шахрайство – найбільш розповсюджений вид злочинів, розповідають в Нацполіції. Останнім часом аферисти ошукували на товарах, необхідних для життя в умовах війни: дровах, генераторах, паливі та добривах.

«З початку поточного року до журналу єдиного обліку територіальних підрозділів поліції зареєстровано 13 627 повідомлень щодо шахрайств. За результатами цих звернень 5 202 факта зареєстровано до реєстру досудових розслідувань. Це свідчить про те, що шахраї не зупиняються, постійно вдосконалюють свої злочинні методи», – сказав старший оперуповноважений управління карного розшуку ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Кацура.

До прикладу, дільці з Новомосковську заробили на фальсифікованому насінні 2 мільйони гривень. Його фарбували та фасували під виглядом відомих торгових марок. Далі продавали поштою. Ще понад шістдесят покупців в області ошукали на продажі неіснуючих товарів. Використовували для цього фейкові інтернет-магазини побутових електротоварів.

Також популярності набула так звана фішингова схема. Зловмисники надсилають користувачам спам-повідомлення із посиланням. Після переходу за ними, шахраї отримують доступ до ваших даних.

«Найпошириніші види злочинів у нас зареєстровано факти це придбання товарів на сайтах ОЛХ, Інстаграм, Фейсбук тощо. Це коли особа знаходить оголошення, клікає – це називається фішинговий злочиин. Є задвоєння сторінки. Особа вносить свої данні і у неї з картки списуються гроші», – розповівОлександр Кацура.

Аби не стати жертвою шахраїв правоохоронці радять наступне:

Не розголошуйте свій пароль, пін-коди та номери карток невідомим особам. Перевіряйте відправника перш ніж відповісти на електронний лист або повідомлення, не варто одразу клікати за невідомими посиланням.

 Як не стати жертвою шахраїв?

Також уважно ставитись треба до продукції, яку купуєте. Інтернет рясніє рекламою різноманітних пігулок. Продавці обіцяють: «диво-засіб», який позбавить від усіх проблем.

Лікарі запевняють – таке самолікування може бути вкрай шкідливим.

«З якої сторони не подивишся це не ліки не можна і категорично забороняється забороняється сприймати це як ліки, але справа в тому що багато людей , дорослих людей, все одно вірить у якусь пігулку, яка одна і одразу покращить, і життя, і самопочуття, а так не буває, нажаль», – повідомив кардіохірург Віктор Сичов.

Тож, обачність – найкращий захист від шахраїв.

Читайте також: Ольга Стрельцова – дівчина, яка завдяки своєму хобі наближає перемогу України!