Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Скільки грошей заробив дорожній гігант “УПС”

Скільки грошей заробив дорожній гигант, якого пов’язують з  колишнім керівником Дніпропетровської облради Святославом Олійником.

Раніше ми писали, як колишній керівник Дніпропетровської ОДА, Олександр Бондаренко, створив мережу підконтрольних фірм для дорожніх тендерів. Сьогодні ми продовжимо розповідь і згадаємо про дорожноьго гіганта – фірму «УПС», і колишнього керівника облради Святослава Олійника.

Про цю фірму не говорили б так багато і довго, якби у 2014 році на той момент заступник голови ДніпроОДА, Святослав Олійник, не пішов соромити «попередників». На зустрічі з журналістами чиновник з графіками і цифрами доводив, що найбільше відкатів у минулій владі було від ремонтів доріг, якими займалося «УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ« УПС».

У розслідуванні «Приватная» конвертация долгов Днепропетровска» було написано, що колись співвласником «УПС» була польська фірма «ПУС», але вона вийшла зі складу засновників ще в 2006 році.

З тих пір єдиним власником «УПС» був Тарас Палій, син того самого Миколи Палія, який в першій половині «нульових» очолював ДП «Дніпропетровський облавтодор». Син пішов по стопах батька і отримав бізнес, пов’язаний з ремонтом доріг за бюджетні гроші.

З 2008 року компанія виграла держзакупівлі на 2,25 млрд грн. Левова частка цих контрактів була отримана в Дніпропетровській області за часів президентства Віктора Януковича. Після призначення губернатором Ігоря Коломойського, компанія «УПС» і її партнери по-справжньому відчули зміну влади.

У червні 2014 року відбулося гучне затримання тодішнього начальника департаменту капбудівництва мерії Дніпра Володимира Лисого та Тараса Палія. Правоохоронці провели обшук в розкішному маєтку з басейном, власником якого – при задекларованому річному доході в 80 тис грн – був комунальник.

За дивним збігом обставин, через рік після затримання, тобто в червні 2015 року, справу проти Лисого та Палія закрили.

Але для Палія все так просто не закінчилося. З жовтня 2014 року проти нього відкрили ще одне кримінальне провадження щодо реконструкції моста через річку Вовча в Павлограді Дніпропетровської області. Але правоохоронці і тут розм’якли, і суд звільнив його від кримінальної відповідальності.

Після таких нервувань Палій поступився половиної своєї частки в «УПС» словацькій фірмі «Арограф». А її власниця, Ірина Гуназа, виявилася … контактною особою міського осередку партії Святослава Олійника «Україна майбутнього».

До чого тут Олійник

Вийшло, що як тільки влада змінилася, то «УПС» стало сильно зле. «Видужала» дорожня фірма тільки тоді, коли Тарас Палій віддав половину прихильниці Олійника. І вся боротьба з корупцією «попередників» звелася до того, щоб очолити цей «хресний хід»!

Після того, як Палій віддав частину в компанії, найбільше «УПС» щастило в торгах у 2017, 2019 і 2020 роках.

Ці роки збігаються з часом, коли Олійник обіймав високі посади в області.

Нагадаємо, що до того, як стати заступником Коломойського на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації у 2014 році, Святослав Олійник був народним депутатом. З грудня 2015 по листопад 2019 року він був першим заступником голови Дніпропетровської обласної ради. Керівником облради Дніпропетровщини Олійник став в листопаді 2019 року, і пропрацював на цій посаді до 16 грудня 2020 року. Тобто він добре розумів як крутяться гвинтики державної машини і знав через які потоки йдуть бюджетні гроші. І вибір дорожніх тендерів тут був не просто так.

Скільки «УПС» заробляє зараз

«УПС» був найбільшим підрядником по ремонту доріг у Дніпрі і області. За даними системи Прозорро, з вересня 2015 року по кінець 2020 року дорожній монополіст зміг підписати угоди на 3 млрд 444 млн 054 тис 107,30 грн.

Але великі суми підрядів не завжди визначають якість робіт. У 2016 році «УПС» за свій рахунок переробляв дорогу на вул. Робочій у Дніпрі. Тоді в компанії скаржилися на поганий щебінь і завантаженість міських доріг великими вантажівками.

Пізніше, історія повторилася з трасою Н-08 Дніпро-Запоріжжя, яку робили у 2017-2018 роках. Влітку 2019 року, за результатами перевірки, Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області направила «УПСу» вимогу за свій рахунок усунути недоліки ремонту. Тоді мова йшла майже про 1 млрд грн і про ту ділянку дороги, яку робив монополіст.

З відставкою Святослава Олійника  з посади голови Дніпропетровської облради, “УПС” більше не виграє тендерів. Зараз на дорожньому небосхилі засяяли нові зірки. Але це не означає, що ми більше не почуємо про «УПС».

Читайте також: Росія розшукує Ігоря Коломойського