Нові подробиці конфлікту навколо самобудів скандальних братів Каснерів: донька голови Дніпровського апеляційного суду підтвердила, що Каснери подарували їй квартиру в одному зі своїх будинків. Чим обґрунтована така щедрість і як це прокоментує сама голова суду – у сюжеті.
Дніпровська міськрада продовжує боротьбу за право власності на незаконні забудови братів Каснерів. 2 червня 2021 року Верхновний суд скасував постанову Дніпровського апеляційного суду від 18 грудня 2019 року. Нею міськраді відмовляли у задоволенні вимог до братів-забудовників.
“Відповідною комісією за участі співробітників департаменту правового забезпечення буде проведено аналіз вже прийнятих розрахунків сум коштів за минулі роки та пред’явлено позови в суди для стягнення безпідставно збережених коштів”.
Загалом Дніпровський апеляційний суд на чолі із Наталею Деркач прийняв 4 рішення на користь Каснерів, скандальних забудовників, відомих здебільшого завдяки своїй “каракатиці” — химерній недобудові на вулиці князя Володимира Великого. Чимало інтернет-видань вважають, що саме Деркач лобіювала інтереси Каснерів у суді.
“У 2020 році, коли мерія подала в суд на Каснерів з вимогою визнати договір пайової участі в роботі на Ливарній, саме Деркач «завернула» апеляцію міськради. Також Деркач зобов’язала Дніпровську міськраду укласти договір оренди з Олександром і Василем Каснерами на земельну ділянку на вулиці Володимира Великого, 13Б – саме там, де знаходиться сумнозвісна «каракатиця». Все та ж суддя відхилила позов про вимогу з забудовників заборгованості по оренді земельної ділянки на Ярослава Мудрого, 51. Міська казна втратила понад 270 тисяч гривень”.
Один із головних аргументів — квартира у одному з Каснерівських самобудів, яку у 2012-му році брати подарували… доньці Наталії Деркач – Марині Черниш.
Марина Черниш, донька Голови Дніпровського апеляційного суду, Наталії Деркач: “Факт соответствующий есть. Безусловно, я являюсь собственником данной квартиры”.
Тобто донька судді дійсно отримала нерухомість від тих, чиї інтереси лобіювалися? Марина Черниш розповіла нам, що квартиру Каснери їй подарували, щоб спростити процедуру передачі житла. Мовляв, це зекономило час.
Марина Черниш, донька Голови Дніпровського апеляційного суду, Наталі Деркач: “Для того, чтобы не оформлять, допустим, 2 договора. То есть отец оформляет договор купли-продажи на себя, потом делает договор, делает договор дарения, нотариус порекомендовала, что они могут между собой расчитаться, но мы оформим всё одним договором, дабы не делать два договора. Есть официальная расписка о том, что был произведён папой расчет за эту квартиру, но это просто оформлено одним договором”.
Надавати журналістам копії відповідних документів Марина Черниш відмовилась.
Марина Черниш, донька Голови Дніпровського апеляційного суду, Наталі Деркач: “А если я попрошу вас предоставить какие-либо копии документов, которые мог бы во время сюжета использовать, вы бы не могли это сделать?” – “Нет. Я не собираюсь этого делать. Это моя личная жизнь, она никак не связана с кем-либо, поэтому я вообще не понимаю почему я там фигурирую”.
Домогтися коментаря від самої Наталі Деркач видалось складніше. Ми направили офіційний запит до суду з проханням прокоментувати подаровану Каснерами квартиру. Миттєво в редакцію зателефонували з Дніпровського апеляційного суду із повідомленням: розраховувати ми можемо хіба що на витяг з судових реєстрів по справам Каснерів. Не більше.
Тетяна Гаюн, прес-секретар Дніпровського апеляційного суду: ” Ми можемо надати тільки законну, об’єктивну, всебічну інформацію. А щоб її надати, нам її необхідно проаналізувати”, – “Тобто протягом десяти днів від вас можна чекати інформацію?” – “Ну, сподіваюсь, що так, але законом установлені строки до 20 робочих днів”.
Спроби поспілкуватись з Наталею Деркач особисто – без успіху. У будівлі суду нас зустріла та сама прес-секретарка:
“Більшу частину масиву інформації, всі справи щодо братів Каснерів, які розглядалися в суді, починаючи з 2011-го року, ми вже обробляємо. Ця інформація, дуже сподіваюсь, що буде надана вам швидше чим 20 днів, і ви самі зможете подивитись всю ситуацію – хто розглядав справи братів Каснерів, які судді, які результати, як вони оскаржувались у Верховному суді”.
Тобто факти, які й так добре відомі. Чи намагається голова Дніпровського суду приховати від камер правду щодо подарунка від Каснерів? Чекаємо офіційної відповіді від суду.