Пліснява на стінах, зіпсовані ремонти та постійна загроза здоров’ю. Роками жителі будинку на проспекті Науки лишалися майже без тепла в опалювальний сезон. Температура була усього 13-16 градусів. Все через те, що обслуговувала людей неефективна котельня навчального закладу поблизу. Врешті терпець дніпрян увірвався, тому вони звернулися по допомогу до міста.
Сьомий будинок на проспекті Науки у Дніпрі десятки років був підключений до котельні Українського державного університету науки і технологій. Проте мешканці стверджують, що за цей час тепла у своїх помешканнях майже не відчували, що викликало безліч побутових проблем.
У своїй оселі Наталя Кривошеєва живе з кінця 1960-х років. Щонайменше останні 20 років, зізнається жінка, з острахом чекала на похолодання.
“Інститут нічого не робив. У нас завжди всі вже опалюються, а ми сидимо. Наприкінці листопада, дай Боже, нас увімкнуть. А в перших числах квітня нас вимикають. Стіни вже навіть пліснявою покривалися. Вже не знали навіть, що робити”, – каже мешканка будинку на проспекті Науки, 7 Наталія Кривошеєва.
Через плісняву жінка неодноразово здирала зіпсовані шпалери зі стін. А щоб пережити зиму, використовувала масляний обігрівач.
“Обігрівали обов’язково, бо в мене онука ходила в перший клас. Дитина є дитина, треба тепло, щоб було. У кімнатах холодно, звісно. Та й одягалися тепло. Ми всі були одягнені у светри, у теплі штани”, – зазначає Наталія.
Колишня медикиня Галина Рябчий розповідає, що, маючи право на субсидію, через позицію представників навчального закладу вимушена була оплачувати додаткові рахунки.
“У мене маленька пенсія, я сумлінно плачу. І мене колишній проректор по господарській частині Шевченко, маючи у мене докази, тобто довідку про те, що я не боржниця. Адже субсидію ніколи не дадуть, якщо ти боржник. І я пішла на прийом до Шевченка. І він мене змусив повторно платити за опалення”, – зазначає мешканка будинку на проспекті Науки, 7 Галина Рябчий.
Ба більше, жителі власними коштами оплачували ремонт занедбаного обладнання, мереж та навіть робили ремонт у гуртожитку вишу. Однак прийдешній опалювальний сезон мешканці очікують із натхненням. Питання з опаленням нарешті вирішено. Сьомий будинок підключили до міської котельні «Теплоенерго».
“Нам довелося для підключення будинку розробити проєкт, а також прокласти двісті метрів трубопроводів, що стало вагомим тягарем для нашого підприємства, для міста. Але ми це зробили, адже це наші громадяни, яким ми повинні подати тепло”, – розповідає заступник директора КП «Теплоенерго» ДМР Володимир Білан.
У «Теплоенерго» пояснюють: саме для мешканців будинку довелося прокласти нову магістраль.
“Надземним шляхом прокладали. Адже, якби підземним, то це б затягнулося на сезон. Змонтовані стійки, потім прокладена траса, виконана повністю нова траса, нова ізоляція. Тому сподіваємося, що буде подаватися якісне опалення”, – пояснює Білан.
За словами голови правління ОСББ будинку, усі роботи були завершені менш ніж за тиждень.
“Роботи дуже професійно зроблені, дуже швидко, бригада працювала організовано, по годинах. Тож ми очікуємо наступного опалювального сезону з надією на найкраще”, – зазначає голова правління ОСББ «Гагаріна 7» Аліна Безгодкова.
Читайте також: Вогнеборці Дніпропетровщини протягом доби ліквідували 75 пожеж в екосистемах