Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Звіт міського голови Дніпра Бориса Філатова за 2023 рік

Допомога Силам оборони, ремонти понівечених будинків, реконструкція лікарні, укриття та комунальне господарство. Про це і багато іншого розповів у прямому ефірі Борис Філатов. Міський голова Дніпра відзвітував про свою роботу та розповів як жило і працювало місто протягом 2023 року.

Другий рік Дніпро, як і вся країна, провів у стані війни.Прифронтове місто стало військовим, транзитним, гуманітарним та медичнимхабом. Дніпро вже витратив на війну мільярди гривень. Для захисників закуповуються дрони, вантажівки, пікапи, тепловізори, генератори, прожектори для ППО та багато іншого.

“На наступний рік вже закладено майже мільярд гривень. І ця сума зростатиме. Бо на допомогу ЗСУ підуть кошти після щоквартального підрахунку надприбутків міського бюджету, – повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов.

В оновленому Реабілітаційному центрі від початку повномасштабного вторгнення допомогли стати на ноги майже 2,5 тисячам військових та цивільних. Наймасштабнішим проєктом року стало завершення комплексної реконструкції колишньої пʼятої, а нині — шостої дитячої міської лікарні. 

Наслідки ворожих обстрілів. Протягом року у майже 150 багатоповерхівках замінили вбиті вікна. Де було потрібно — відремонтували покрівлі, відновили медзаклади, школи та дитсадки. Розпочавсядемонтаж двох знищених під’їздів будинку на Набережній Перемоги, 118.

Підготовка до можливих блекаутів.У тепловому господарстві було відремонтовано майже три десятки котлів, замінено більше 60 насосів. Закуплені додаткові потужні генератори. Зокрема й одну з найпотужніших в країні газових станцій.

“Водночас Дніпро став першим містом, що встановлює акумулятори на світлофорні обʼєкти. Там, де це радила зробити патрульна поліція. Також для електротранспорту ми впровадили систему так званого телекерування. Щоб наші транспортники могли віддалено перевіряти наявність напруги та швидко поновлювати рух трамваїв та тролейбусів”, – сказав Борис Філатов.

За рік було встановлено ще понад пів сотні захисних залізобетонних споруд на вулицях. До ладу привели приміщення ще майже трьох десятків сховищ, близько сотню облаштовано у школах і садочках.

“Тож у цьому році, завдяки облаштованим укриттям, ми поновили звичний формат роботи багатьох освітніх закладів. Шкіл, зокрема спортивних та мистецьких, і дитсадків. Більшість батьків підтримала таке рішення. При цьому також зберігається можливість вчитися онлайн і за змішаною формою”, – зазначив мер міста.

Відзвітував Філатов і про оновлення вулиць та внутрішньоквартальних доріг, відновлення колектору у районі бульвару Слави, заміну 13-тьох аварійних трамвайних переїздів та комплексне оновлення найдовшої в місті багатоповерхівки — «Китайської стіни». 

Відповів Борис Філатов на запитання глядачів у студії та ті, які прислали містяни у соцмережах. Зокрема про гроші на реконструкцію площі Успенської та вул. Ливарної.

“Реконструкція Успенської площі та вулиці Ливарної починалася ще до війни. У своїй доповіді я вже казав, що ми починали до війни з державою, без держави, ми всі ці проєкти повинні були закінчити. Тому що фактично не можна бросати те, що не закінчено. Якщо вже казати про вул. Ливарну, всі бігають, говорять про ліхтарики, дерева, але фактично це була проблема з комунікаціями. Ці комунікації нам потрібно було робити, ми не могли їх залишити. Нам це потрібно було робити, бо це, в тому числі, дощова каналізація. І нам ці зношені комунікації потрібно було замінювати”, – додав Борис Філатов.

Міський голова Дніпра зазначив, що з початку війни не проводиться жодних масштабних ремонтів у парках і скверах. Але благоустрій та аварійні роботи повинні виконуватися, оскільки це в першу чергу безпека громадян.

Читайте також: У Дніпрі збудують надземний перехід, який з’єднає “Мост-сіті” з майбутнім ТДЦ “Перехрестя”