Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Зник безвісти: який алгоритм дій для родичів військовослужбовців?

Пропав безвісти. Під час війни смерть та зникнення людей стають майже буденними явищами. В Україні з початком повномасштабної війни зниклими безвісти вважаються тисячі військових та цивільних. Існує певний алгоритм дій, яким можуть користуватися рідні захисників. Куди звертатися і як діяти, щоб віднайти зниклих? Наскільки небезпечно поширювати інформацію про них в соцмережах?

Понад 370 днів Ірина Міненко розшукує свого зниклого безвісті сина. Павло пішов на війну добровольцем. Долучитися до війська зміг не одразу, розповідає мати. Чоловіку довелося обійти не одну ТЦК області.

“Його не брали. Казали: “Ідіть, ми вас потім заберемо. Потім дамо вам знати, де буде потреба”. Знову почалися ці кола: Новомосковськ, Дніпро, Верхньодніпровськ, Кам’янське”, – каже мати зниклого безвісти Ірина Міненко.

Зрештою його взяли до 36-ї бригади морської піхоти. Останнє повідомлення від Павла було з Донецького напрямку.

“Спочатку він був з Миколаїва, гнав їх до Херсона. Коли вже в Херсоні вони масово пішли, так би мовити, чітким строєм, росіяни пішли з Херсону. Їх перекинули на Авдіївський напрямок, де точилися найзапекліші бої. Під Водяним він зник”, – сказала Ірина.

Пані Ірина розповідає, зверталася в різні інстанції, аби розпочати пошук сина.

“Координаційний штаб, всі ці інструкції, все що було в алгоритмі, ми все чітко проходили. Поліція, ДНК, координаційний штаб, все чітко дотримувалися алгоритму”, – зазначила вона.

В Україні існує певний алгоритм дій, яким можуть користуватися рідні військовослужбовця, який зник. Є і консультативні центри, які допомагають  родичам подати всі необхідні документи.

“Ми надаємо інформаційну, психологічну та юридичну допомогу саме для родин полонених та зниклих безвісти. Коли до нас звертаються люди, ми надаємо алгоритм дій, до яких організацій та яким чином їм треба звертатися в державні структури, які саме займаються пошуком та звільненням хлопців”, – повідомила уповноважена з питань зниклих безвісти Дніпропетровщини Алла Макух.

Родини, які отримали звістку про зникнення свого рідного за особливих обставин,мають зробити наступні кроки:

— Звернутися в поліцію та написати заяву про факт зникнення;

— Здати зразки ДНК, поки не буде співпадіння, військовий не буде вважатися загиблим;

— Звернутися в Національне інформаційне бюро, Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, та до Міжнародних інстанцій.

У консультативних центрах застерігають родичів від поширення в соціальних мережах інформації про зниклого військовослужбовця.

“Найкраще звертатися до державних структур, а не виставляти фото та відомості своїх рідних у Facebook. Facebook – це відкрите джерело, тому, на жаль, є шахраї, які намагаються використовувати цей момент і виманюють у родин гроші та інше майно”, – наголосила Алла Макух.

Якщо є додаткові питання, або проблемні питання не вирішуються, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства оборони України.

Читайте також: Троє жителів Дніпропетровщини заперечували збройну агресію рф та возвеличували російських військових