Кабмін змінив умови призначення допомоги ВПО. Відтепер грошову підтримку переселенці зможуть отримувати тільки пів року. Внутрішньо переміщені особи, які не сприяли своїй зайнятості або не набули статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, втрачають право на її отримання.
Пані Олена переселенка з Маріуполя. Після переїзду у Дніпро стала на облік ВПО та до центру зайнятості. Розповідає, дуже рада, що знайшла роботу, адже за новими правилами, у січні мала б востаннє отримати грошову допомогу.
“Завдяки йому я знайшла громадську роботу в управлінні соцзахисту, пропрацювала 6 місяців – це був термін такий обов’язковий, потім за контрактом я працюю по теперішній час в управлінні соцзахисту”, – каже переселенка Олена Федосова.
Тим, хто отримував допомогу до 1 серпня 2023 року, виплати автоматично продовжені ще на шість місяців, тобто до 31 січня. Зміни стосуються тих, хто вперше подається на допомогу.
“З 1.12.2023 року всі особи, які звернулися за призначенням допомоги, повинні сприяти своєму працевлаштуванню, або стати в центрі зайнятості, як такі що шукають роботу”, – повідомила начальниця відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальної допомоги по АНД районі Валентина Сідих.
Це треба для того, аби отримувати виплати впродовж пів року. Якщо людина цього не робить – гроші перестануть надходити через 3 місяці.
Оформити державну допомогу і звернутися до Центру зайнятості можна у «Прозорому Офісі» за адресою проспект Слобожанський, 8.
“Після реєстрації в центрі зайнятості, як безробітних особ, така людина має право отримати сертифікати на навчання на базі Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти державної служби зайнятості і здобути професію одну з 12 професій які має наш навчальний заклад”, – зазначила начальниця відділу підтримки безробітних Дніпровської філії обласного центру зайнятості Марина Балицька.
Проте деяким категоріям населення можуть продовжити виплати на другий шестимісячний період, якщо ті мають малі доходи. У такому разі допомога буде продовжена автоматично без додаткового звернення.
“Мають право наступні категорії громадян: це одна з осіб яка доглядає за дітьми до 6 років, також одна з осіб, у якій в складі сім’ї є більше 3 дітей до 18 років, яка доглядає за ними, також це одна з осіб, яка доглядає за хворою людиною над якою не встановлено інвалідність. Також це інваліди 1 та 2 категорії, також особи, які доглядають за особами з інвалідністю або надають соціальні послуги”, – сказала Валентина Сідих.
Грошові виплати залишаються не змінними: діти до 18 років та особи з інвалідністю отримують 3 тисячі гривень, всі інші – 2.