Зима настала. Похолодання дісталось Дніпропетровщини. Синоптики прогнозують зниження температури до -17 градусів. Як захищаються в холодну погоду дніпряни, поради косметолога та як рятуватись від обмороження — дивіться далі.
Оксана Кошова розповідає, собачникам на заваді можуть стати хіба сильні морози. Хочеш-не-хочеш, а хоч дощ, хоч сніг, а песика треба вигуляти. В разі тріскучих морозів свою Мотю вдягає.
«Намагаюся виходити кожного дня, бо для них це таке свято, вони на нього дуже чекають. У мене нема чобітків для них, і дуже мерзнуть лапочки, дуже мерзнуть ноженьки. Коли отака погода, чи трішки холодніше – в мене є багато різного одягу для них. Ще в мене є 2 французских бульдога, то в світерочках вони, в шубках», – розповідає дніпрянка Оксана Кошова.
Захищає дніпрянка від морозів не лише чотирилапих, а і себе.
«Оскільки я не дуже полюбляю холод, я дуже мерзну, то я вдягаю на себе все що можна. Шкіру, руки і обличчя я мажу кремом, таким жирненьким, бо дуже пересихає, бо дуже для шкіри це важко», – зазначає дніпрянка Оксана Кошова
Усі неприкриті частини тіла в мороз треба обов’язково захистити, стверджує дерматолог. Шкіра взимку більш чутлива, тож ризик прояву сухості та лущення вищий.
«В холодну пору року треба звернути свою увагу на живильні креми, а не зволожуючі. Також треба звернути увагу на креми з великим відсотком ліпідів, з алантоїдом, з цикою, з цинтелою. Крем для рук має бути теж живильний, більш щільний, аніж зазвичай. Крем для рук треба оновлювати після кожного миття рук. Головне правило – це наносити засіб як і на руки, так і на обличчя, десь хоча б за півгодини до виходу», – розповідає лікар-дерматолог Вікторія Лобань
Холоднеча загрожує людині обмороженням. В разі тривалого перебування на морозі може знизитись температура тіла, а також початись поколювання, а згодом і побіління кінцівок.
Лікар-хірург Олександр каже: «Людина повинна звернутися до доктора за допомогою, чи набрати 103 і пояснити ситуацію. Якщо є обмороження і людина знаходиться на відкритому повітрі, то у багатьох наступає ступінь сонливості, коли здається, що все вже пройшло, то людина сідає на пеньок і просто змерзає і засинає»
Якщо немає можливості звернутись за професійною допомогою, перш за все необхідно зайти в тепле приміщення.
Лікар-хірург Олександр зазначає: «Ви повинні прийти додому, це може бути легкий масаж, це може бути теплий душ, не гарячий, а тільки теплий душ кімнатної температури чи температури тіла. Пиття, але теж не гарячий, не горілка, не коньяк, а тепле пиття, чай чи тепла вода»
За даними гідрометцентру похолодання, яке почалось 7 січня, триватиме і далі. Температура повітря може опуститись до 17 градусів морозу, також очікують на опади.
Читайте також: У “Прозорому офісі” в Дніпрі надається безоплатна правова допомога