Переселенки з Донеччини, які живуть у шелтері, народили двох дівчаток з різницею у два місяці. Історії матерів Ангеліни та Кароліни – далі…
«Дивіться, у нас тут є садок, де гуляють наші матусі — і з дітлахами виходять, з візочками. Якщо не дуже хороша погода, вони можуть вийти сюди просто подихати свіжим повітрям».
Катерина з міста Білицьке, що у Донецькій області. Розповідає, жити там було небезпечно. Тому разом з дітьми та мамою на початку війни виїхали до Дніпра. Опинилися у шелтері для переселенок. У Дніпрі Катерина народила третю дитину — маленьку Ангелінку.
Катерина, переселенка: «Народжувала в Дніпрі, в лікарні імені Руднєва. Дуже були пологи важкі, тому що я була з третьою дитиною, вісім років різниці між дітьми. Дуже всьому керівництву вдячна, що потрапила сюди. Мені дуже подобається, хотілося б залишитися. І діти дуже раді, що як удома ми знаходимося. Нема поки можливості повернутися, поки не закінчиться все це…»
Лілія з Горлівки Донецької області. Виїхала звідти ще у 2014 році — спочатку до Запоріжжя, Києва, а вже потім до Дніпра. Нещодавно народила маленьку Кароліну, це ім’я їй дав тато. Для Лілії — це перша дитина. У шелтері вона почувається захищеною, тут їм з дитиною комфортно.
Лілія, переселенка: «Я дуже вдячна. І ви знаєте, навіть коли з’являться великі фінанси, ми б не хотіли звідси їхати. Мені дуже подобається тут, дуже подобається. Тут, як вдома почуваєшся. У деяких місцях — я багато міст об’їхала, жила в багатьох містах — і коли винаймаєш квартиру — все не те. А сюди я прийшла з дитиною, з немовлям, їй 11 днів було, і якось одразу, як удома».
Жіночий шелтер у Дніпрі відкрився у жовтні 2022 року. Він розрахований на 12 людей.
Яна Мудрук, менеджерка благодійної організації: «І вже наразі в нашому шелтер є поповнення. У нас народилося двоє діточок, дві дівчинки. Дівчата знаходяться у нашому шелтері від «100% життя Дніпро». Ми намагаємося всебічно їм допомагати. І взагалі, цей проєкт був задуманий, як проєкт ресоціалізації жінок з дітьми. Тобто фактично ту є і психолог, і юрист, і абсолютно всі послуги, які необхідні жінці».
За період існування шелтеру в ньому жили десятки жінок. В середньому переселенки тут залишаються на пів року.
Чмиайте також: «До бою!»: у Дніпрі презентували нову поштову марку