Мешканці декількох будинків по вулиці Батумська забули про спокій – в їхньому дворі оселилися безхатьки. Вони щоденно ведуть розгульне життя та залишають по собі безлад. Як позбавитися небажаних сусідів?
Солодко спить під ковдрою пан Сергійко. Прямо на майданчику по вулиці Батумській. Як кажуть місцеві, прописався чоловік на цій локації з лютого. Взимку жив на трубах, а зараз гріється на сонечку посеред двору.
—Чого ви на вулиці?
—А що мені робити? Дайте 50 гривень, я кави собі візьму.
—Я по діжках просто так лажу? Я воював за що? Щоб одна, друга ходила?
—А чого ви не живете вдома, не працюєте?
—Того що я сепаратюга, для них я сепаратюга.
—А ви що, за росію чи шо?
—Ні, я за Україну. В мене 2-поверховий будинок ще є, там тільки нема телевізору.
—А чого тут спите?
—Ну, того, що так скалися обставини.
Сергій розповів, що він з Харківської області і нібито АТОвець. Після служби життя пішло шкереберть, і чоловік почав тинятися вулицями.
«У мене останній автомобіль був за 10 тисяч доларів, а зараз ось, є тільки ковдра».
Мешканцям, відверто кажучи, такий сусід не до вподоби. А вечорами, зізнається Маргарита Львівна, у дворі збираються десятки безхатченків.
Маргарита Бурцева, дніпрянка: «Живу в цьому дворі 60 років і оце все бачу. Вони були п’яні, не буйні не схиблені, просто неадекватні. На зауваження не реагували. Ми ж не знаємо з чим вони там сидять, з ножами чи з пляшками. Вони не реагують на зауваження мешканців, посилають усіх на три літери».
Справляють нужду, залишають пляшки та сміття просто у дворі. А вишенькою на торті для безхатьок з вулиці Батумської – безоплатне харчування через дорогу. Та є і ті, хто свідомо обирає дике життя у «кам’яних джунглях».
—Я працюю, — розповідає Олександр Сердюк, безпритульний.
—І все одно обираєте життя на вулиці?
—Звичайно.
—Чому?
—Того що я — бродяга. Бродяжницьке життя — найкраще життя.
У Дніпрі для таких людей є шанс на краще життя. В місті працює центр, де безхатькам допомагають соціалізуватися.
Сергій Соломаха, завідувач відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів Міського центру соціальної допомоги ДМР: «Якщо до нас звернулась людина або ж ми її підібрали з вулиці, то перше, що ми надаємо людині, — можливість помитися, переодягнутися. Після цього ми даємо направлення на флюорографічне обстеження, шкірне та венерологічне обстеження людина проходить тут. Людина береться на облік і надається можливість користуватися такими послугами, як безкоштовне харчування, комунальні послуги, в подальшому соцсупровід».
Відділення знаходиться на вулиці Лоцманська, 22 А. Якщо ви хочете допомогти безпритульним, звертайтеся за номером телефону: (073) 785 64 63.
Читайте також: Медіацентр зі студією звукозапису: як працює Ресурсний центр молодіжних рад Дніпра