Арт-простір біля історичного музею. У Дніпрі розмальовують захисні споруди кам’яних баб. До такої творчої ідеї залучили міських художників, які із задоволенням втілюють свої фантазії на споруді. Художниця Марія малює портретну серію жінок. А Ганна – котиків-археологів.
Фарби, пензлики та гарний настрій. Марія щодня приходить до історичного музею, аби помалювати. Дівчина каже, що дуже зраділа, коли її покликали творити в музеї, бо з дитинства захоплюється історією.
“Я з дитинства захоплююсь кам’яними бабами .Вони мене завжди надихали своєю величною історією і взагалі це щось цікаве та дивовижне. Переживши роки, такі собі стражі стародавності, тому було цікаво з ними попрацювати”, – розповідає художниця Марія Гербовецька.
Понад шість годин Марія витрачає на одну кевларову конструкцію, або, як ще кажуть, «вулик». А планування ескізів зайняло ще більше часу.
Поґрунтувала акрилом та почала писати олійними фарбами. Марія планує намалювати шість портретних робіт.
До творчості залучили кілька художниць. Анна малює на «вуликах» котиків.
“Я вирішила намалювати те, чим я займаюсь – котиків археологів.Це основні види 3-х робіт археологічних. Перший той, хто думає. Другий той, що копає. І третій дуже обережненько пензликом це все завищує, щоб воно зберіглося”, – каже художниця Анна Титова.
Співробітники музею кажуть: таким чином вирішили додати кольорових фарб на подвір’ї.
“Вулики тут стоять більше ніж 1,5 роки. Вони сірі, невзрачні та ми знаємо, що за ними прихована краса наша, перлина колекції. З’явилась ідея їх розмалювати їх та запрости міських художників”, – розповідає наукова співробітниця відділу археології історичного музею ім. Д. Яворницького Ганна Юрченко.
Наразі завершили розмальовувати дві захисні споруди. В роботі – ще 8.
Та нерозмальованих «вуликів» ще багато. Тож бажаючі долучитися до такої творчої ідеї – можуть звернутися до музею.
Читайте також: Востаннє бачила чоловіка у грудні 2021 року: історія полоненого морського піхотинця