Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Жертви режиму: історії політв’язнів срср родом з Дніпропетровщини

12 січня в Україні відзначають День політв’язня. Лише за період 30 – 40-х років на території нашої держави було засуджено за політичними статтями сотні тисяч людей. В другій половині 20-го століття можна казати про декілька десятків тисяч засуджених. Але яких масштабів були репресії на території Дніпропетровщини? Скільки наших земляків зазнали утиску з боку радянської держави. І які особисті історії людей ховаються в кримінальних архівах КДБ, розповість “Дніпро Оперативний”. 

Вчора, 12 січня, відзначили день політв’язнів. З цього приводу журналісти “Дніпра Оперативного” завітали до ДІМ ім. Дмитра Яворницького і дізнались про найвідоміших політв’язнів, жертв кривавого радянського режиму родом з Дніпра. 

Ірина Рева – науковий співробітник музею, спеціаліст з радянської доби розповіла, що оскільки радянський режим був тоталітарним, за своєю суттю, то і явище політичних в’язнів було дуже розповсюдженим. В різні періоди радянської історії їх кількість різнилась, але саджали та ув’язнювали людей протягом усієї історії існування союзу.

“Навіть зараз, досі, ми знаходимо якісь матеріали, про які ми не знали, робимо запити в архіві про людей, про яких теж нічого не відомо… Наприклад, мій прадід… Каленик Рева. Він був репресований, він був розкуркулений, але я ніде не можу знайти про нього документи”, – розповідає Ірина.

В основному на території радянського союзу людей судили по статтям “за контрреволюційну діяльність” ( в це поняття, в першій половині сторіччя входило майже все що завгодно) “за зраду батьківщини”, “за антирадянську діяльність та пропаганду”.

Якщо казати про територію Дніпропетровщини, то тут можна зустріти декілька дуже цікавих історій людей, життя яких зламала радянська система. Один з них – представник дисидентського руху Іван Сокульский. Детальніше про його долю, дивіться у сюжеті:

Читайте також: Всі квитки розкуплені: театр “Віримо” повертається