Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Жертви насильства не винні!

«У що ти була одягнена? Як ти поводилась?». Ці питання люди часто ставлять жертвам  насильства. І вони вже містять у собі перекидання провини на жертву. Віктімблеймінг – чому люди звинувачують постраждалих? Як захистити себе та куди звертатися, якщо ви стали жертвою насильства? Відповіді — у матеріалі журналістів ДніпроTV.

Віктімблеймінг – це слово перекладається як «звинувачення жертви». Проблема із перекладанням часткової або повної відповідальності на людину, яка зазнала насильства, — поширена у всьому світі.

Головна мета виставки «НЕ ВИННІ» — показати, що у насильстві винен тільки кривдник. В експозиції — одяг жертв сексуального насильства, який був на них під час нападу.

«Сьогодні представлені історії здебільшого дітей, тому що, як правило, все ж це діти потерпають. Історії різні, різної географії, тобто тут є й історії самих дніпрян, тут є історії людей, які переїхали до Дніпра, так само є історії з інших регіонів», — розповідає Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.

Свої історії розповіли самі жертви насилля. Одна з них підкреслила, що насильство в її родину прийшло поступово. Причиною сварок були фінансові проблеми.

«Останнім часом це було дуже часто, і востаннє, коли він мене вдарив і ногою вдарив наше немовля, ось, то я вже зрозуміла, що це небезпека для дітей. Не тільки психологічно їм від цього важко, а це і може бути загрозою для їхнього життя», — ділиться жінка, що страждала від насильства.

Домашнє насилля — одне з найпоширеніших. І не лише в Україні.

«Ця історія вже була в багатьох країнах цього світу, проте ми звернули увагу на те, що вона не дуже популярна в Україні, і вирішили втілити її у Дніпрі», — каже Світлана Кривошей, голова молодіжної ради Дніпра.

На виставці працівники центру соціальних служб роздавали інформаційні буклети. Вуличні акції, що інформують про домашнє насильство, у Дніпрі проводять щотижня. Якщо жертва потребує поселення, вона може звернутися до соціально-психологічного центру за адресою: пр. С. Нігояна, 3. Там людина, яка опинилася у кризовій ситуації, може жити 10 днів.

«Якщо за 10 днів питання, проблема не вирішиться, то її можем посилити в центр соціальної підтримки «Мамине Щастя». Крім того, працює спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, є мобільні бригади, також працює телефон довіри», — пояснює Віта Волкова, співробітниця Дніпровського міського центру соціальних служб.

Та насамперед, кажуть психологи, треба не боятися просити про допомогу. І у випадку насилля — звернутися до поліції і соціальних служб. 

Читайте також: Журналістка ДніпроTV отримала подяку від міністра молоді та спорту України Вадима Гуцайта