Землетрус у Туреччині викликав чимало побоювань і серед українців. Які причини раптової трагедії та чи може це дійти й до наших кордонів?
Футбольна команда «Дніпро – 1» приїхала в Туреччину на тренувальні збори. Під час землетрусу вони знаходились далеко від епіцентру подій. Для багатьох такий виклик долі — перший досвід.
Василь Гринчак, футболіст команди «Дніпро-1»: «На тренувальному процесі ніяким чином це не позначилося. Можна сказати, що якісь зміни у погоді відбуваються. Бачимо, як реагують місцеві мешканці. Усі хвилюються, перепитують, як справи. Ми висловлюємо співчуття усім постраждалим, усім родичам загиблих».
Головний сейсмолог міста пояснює причину сильного землетрусу.
Ольга Калініченко, сейсмолог: «Зони землетрусів, вони знаходяться на кордонах тектонічних літосферних плит. І Туреччина якраз знаходиться в такій зоні. Тут стикаєються літосферні плити між собою. Ця взаємодія, вона проявляється у вигляді землетрусів».
Чи може землетрус повторитись і в Україні? Відповідь дає в своєму фейсбуці доктор геологічних наук.
Михайло Довбнич, завідувач кафедри геофізичних методів розвідки: «Дніпро та Україна загалом не помітять значних потрясінь, а тим більше руйнувань. На відміну від Туреччини, більшість територій України розташовані в межах відносно стійкої східноєвропейської платформи».
Проте, від землетрусів Україна все ж не убезпечена.
Ольга Калініченко, сейсмолог: «Ось ці у нас небезпечні райони — Карпати та узбережжя Криму».
В останньому зверненні президент Туреччини повідомив: кількість жертв трагічної події виросла до 35 418.