Зелений туризм по-дніпровськи. У багатьох українців Дніпро асоціюється з великою промисловістю – металургією, хімзаводами, машинобудівництвом. Проте, наше місто впевнено рухається у напрямку захисту навколишнього середовища, разом з цим розвивають й екологічний туризм.
Здоровий та корисний відпочинок серед павичів і нутрій. У новій рекреаційній зоні міста студентів Університету митної справи та фінансів познайомили з розвитком зеленого туризму Дніпра. Марина вже давно бере участь у різних екологічних ініціативах та проєктах. І ця виїзна лекція дозволила дівчині поглибити власні знання.
Марина Ковальчук, студентка Університету митної справи та фінансів: «Ми дізналися чимало нового про зелений туризм, про зелену економіку. Ми особисто поспілкувалися із засновником яхт-клубу «Січ», з представниками департаменту екологічної політики. Ми всі прагнемо до екосвідомості, до розуміння того, що наша планета є чистою. І ми, як громадяни, робимо максимально все для того, щоб це так і було».
Основою зеленого туризму є користь для навколишнього середовища та здоров’я людей. Створення нової рекреаційної зони – один з перших кроків для Дніпра у розвитку цього напрямку. Підприємці при побудові яхт-клубу не закатали все у бетон, а створили своєрідний парк з розмаїттям рослин та тварин.
Олег Биков, член яхт-клубу: «Мета, я думаю, в тому, щоб тварини, якщо вони тут є, то вони були на волі. Тобто самі розмножувались, самі будували собі будинки і гнізда. У нас є павичі, котрі самі тут розмножуються. Тобто вони вже дійшли до того, що вже гуси і павичі у вільній природі самі розмножуються і радують ваше око».
Окрім флори та фауни, вирізняється і місцева архітектура. При будівництві тут використовували максимально екологічні матеріали.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: «Тут від матеріалів, які застосували будівники, архітектори, дизайнери, ландшафтні дизайнери, тут все наше. Починаючи з стріх і крівель з очерету на будівлях, і закінчуючи навіть тими рослинами і тим ландшафтом, який характерний саме для України. Ви тут не знайдете пальм чи інших рослин, котрі не притаманні нашому регіону. Тут все автентичне, українське».
Наразі рекреаційна зона ще будується. Власники кажуть: це тільки 15% від запланованого парку. Зараз роботи з благоустрою тривають, і у майбутньому дніпряни отримають ще яскравішу перлину зеленого туризму України.
Олег Биков, член яхт-клубу: «Нашим людям варто показувати своїм прикладом, що Україна – це стріхи, новітні якісь будинки. Це заможна країна, країна, яка насправді сильна. Це ж наша земля і тут тільки таке може бути. Тобто якщо щось будується, воно має бути українським».
У Дніпрі планують проводити цілу низку заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища – від висадки дерев до переробки сміття.