Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Зеленбуд – у дії


Дніпро може залишитися без зелених насаджень! Містяни все більше помічають: старі дерева вирубують, а нові не висаджують. Але в «Зеленбуді» на початку осені робота кипить. Чим же так зайняті комунальники – знає Анастасія Ковальова.


Новий сезон – нові роботи. Комунальне підприємство «Міськзеленбуд» намагається озеленити місто. Роботи, кажуть – хоч греблю гати!

«Виконуємо викос трави, займаємося аварійними деревами в місті, доглядом за існуючими багаторічними насадженнями – кронування, санітарна розчистка дерев», – пояснює директор КП «Міськзеленбуд» Юрій Фоменко.

Чи справді у комунальників восени так багато роботи – ми вирішили перевірити особисто. І разом із бригадами комунального підприємства виїхали на об’єкти.

Ось тут на Набережній повним ходом косять траву на газонах. Якщо цього не зробити, кажуть комунальники, то газонів й видно не буде.

«Площадь – 37 метров квадратных. Выполняется работа за 1 день», – звітує начальник бригади КП «Міськзеленбуд» Артур Чорний.

Кипить робота не тільки в центрі міста. Ось тут приводять до ладу алею на проспекті Миру.

«На данном объекте озеленители выполняют уходные работы за деревьями, кустарниками – прополка, обрывание соцветий, обрезание сухих веток, уход за пристволовыми лунками», – говорить начальник бригади КП «Міськзеленбуд» Олексій Масалов.

По всьому місту працівники активно обрізають гілки, які заважають руху транспорту і можуть спричинити аварійні ситуації. Ось цю іномарку на вулиці Шевченка буквально розтрощила стара тополя – сухостій впав від сильного пориву вітру. Дивом ніхто не постраждав!

Тож комунальники активно проводять обрізку, сухі дерева прибирають, проте й нові збираються висаджувати. Зроблять це трохи пізніше, бо найсприятливіший період для висадки дерев – пізня осінь.

«Ми плануємо протягом 7-8 років замінити пухову тополю по всім основним територіям», – говорить директор КП «Міськзеленбуд» Юрій Фоменко.

Змінити старі докучливі тополі збираються на ті дерева, що менше за всіх схильні до хвороб – це  платани, клени та липи.

А науковці-ботаніки мають власну думку і пропонують своє бачення озеленення міста.

«Бажано би було зробити єдину загальну інвентаризацію зелених насаджень. Це не так просто, але реально. Якщо це поставити як пріоритет. Якщо би всі об’єдналися – влада, громадськість, студентство – це було би реально зробити», – каже кандидат біологічних наук ДНУ ім. Гончара Вадим Манюк.

Та для цього треба ж щось робити, а не просто критикувати інших. Лілія разом з сусідами, наприклад, облагороджує свою прибудинкову територію.  Зокрема, привели до ладу алею Янгеля, що знаходиться у їхньому дворі. Не обійшлися й без підтримки влади й міськзеленбуду – просили обрізати сухі гілки на деревах й висадити нові.

«На самом деле таких вот скверов по городу очень много – это зеленые легкие нашего города, которые надо сохранить», – каже активістка Лілія Богачева.

От і зберегли, бо дійсно захотіли! Тож, можна постійно скаржитися на владу і нічого не робити, а можна й самим брати участь в озелененні рідного міста.