Сьоогодні черговий по місту, директор департаменту реклами та Андрій Пильченко перевірив управління архівної справи Дніпровської міської ради.
До управління архівної справи Дніпровської міської ради мешканці міста звертаються з питаннями щодо підтвердження прав власності на нерухоме майно, перейменування вулиць, нумерації будинків, отримання довідок про нарахування заробітної плати або підтвердження факту роботи на підприємствах.
Основними здобутками міського архіву є:
– з 24 лютого 2022 року ведеться «Хроніка війни», в якій деталізуються факти щодо функціонування в умовах війни: органів влади, територіальної оборони, волонтерських формувань, соціального захисту, внутрішніх переселенців та інше. Відібрано понад 3000 документів, 500 фотографій, 83 відео, тематична підшивка газет «Наше місто», а також спогади дніпрян. Наукове опрацювання зібраного матеріалу проводиться спільно з істориками нашого міста. Також в архіві діє виставка «Дніпро – незламна фортеця», яка присвячена широкомасштабному російському вторгненню;
– велика увага приділяється створенню електронного архіву, темпи оцифрування документів, що користуються попитом, постійно пришвидшуються. З 2020 року переведено в електронний формат більше 43 тис. розпорядчих документів;
– за останні три роки кількість відбору та експертизи цінності документів, що підлягають внесенню до Національного архівного фонду, збільшилось на 265 відсотків;
– в управлінні зберігаються найдавніші та рідкісні документи «1-ої міської інфекційної лікарні» за 1920-1960 роки. У 1995 році робітниками міського архіву були складені списки померлих військовополонених за період окупації міста з фонду «1-ої міської інфекційної лікарні». Списки були передані в міську раду ветеранів і потім увійшли до Книги Пам’яті України. Також були зібрані та передані матеріали для передмови до Книги Пам’яті, а саме дані окупаційного періоду, акти завданої шкоди від окупації міста;
– 38 років (з 1986 року) при міському архіві працює госпрозрахункова група (єдина в області), працівники якої допомагають підприємствам, організаціям та закладам міста зберігати документальну історію їх діяльності, проводять експертизу цінності та упорядкування документів;
– в управлінні зберігається 84 тонни культурних цінностей, а саме:
1) Документи Національного архівного фонду 33,5 тонн;
2) Документи з кадрових питань (особового складу) 50 тонн;
3) Облікова документація 0,5 тонн.
За 27 років до архіву звернулося понад 4000 підприємств, установ та організацій щодо передачі документів.
На сьогоднішній день у трудовому архіві налічується 2917 фондів ліквідованих підприємств, що налічує 48463 справи.
За останні чотири роки до трудового архіву управління звернулось близько 8 тис. громадян, які отримали більше ніж 30 000 архівних довідок, що стали в нагоді при отриманні соціальних виплат, пенсій, допомоги по безробіттю тощо.
З питань архівної справи можна звернутись за консультацією до спеціалістів відділу. Всі номери телефонів, робочі та мобільні, розміщені на сторінці управління архівної справи веб-сайту Дніпровської міської ради. Також на сторінці можна переглянути список документів ліквідованих організацій та установ, що зберігає архів, бланки заяв. Задати питання можна в соціальних мережах на сторінках управління.
Найбільші промислові підприємства-гіганти нашого міста довірили свої документи відділу трудового архіву управління, а саме ВАТ «Дніпрошина» (1956-2013, 14320 справ), ВАТ «Завод «Дніпропрес» (1965-2016, 7759 справ), ПАТ «Дніпроважпапіргірмаш» (1972-2008, 2069 справ), ВАТ «Будівельно-монтажний трест № 17» (1965-2005, 3720 справ) та інші.
«На стендах представлені від історичних 1940 до сучасних 2015 років документи таких підприємств, як Дніпропетровський шинний завод, Дніпропетровський хлібозавод № 3, Проектний інститут «Дніпропроектсталь-конструкція», ВАТ «ДНІПРОДОМНАРЕМОНТ», ВАТ «ДНІПРОФАРМ», Будівельно-монтажний трест 17, Готель «Дніпропетровськ»», – розповідає Чорна Людмила Миколаївна, начальник управління архівної справи Дніпровської міської ради.
Управління архівної справи міської ради звертаємось до директорів підприємств, установ, закладів у м. Дніпро. Вкрай важливим відповідальним завданням є упорядкування, належне зберігання документів з кадрових питань (особового складу), оформлення описів до архівних справ, які зберігаються на діючих підприємствах 75 років.
Щоб не сталося з установою – ліквідація, банкрутство, інше, документи про трудовий стаж людини не повинні зникнути, адже кадрові документи – це запорука та легке оформлення пенсій для співробітників.
Працівники управління архівної справи Дніпровської міської ради завжди відкриті для діалогу та надання всебічної професійної допомоги. У трудовому архіві ведеться картотека ліквідованих підприємств. Кожен бажаючий мешканець може отримати кваліфіковану консультацію у пошуках документів.
Читайте також: Лікарі називають його «автогонщиком»: військовий проходить реабілітацію у Дніпрі