Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Завдяки співпраці міськради та бізнесу: в Дніпрі у відремонтованому ПТУ відкрили сучасну Майстерню верстатників

Попри виклики війни Дніпро продовжує розвивати свій освітній простір. Ще у 2021 році міська рада ухвалила рішення про прийняття низки закладів профтехосвіти у власність громади. Тоді ж мер Дніпра Борис Філатов наголошував на Конгресі регіональних та місцевих влад при Президентові на необхідності щонайшвидшого вирішення цього питання. Адже саме великі міста можуть дати новий імпульс профтеху, котрий десятиліттями залишався у занепаді.

Нині місто активно співпрацює з бізнесом та промисловими підприємствами, аби модернізовувати заклади ПТО та створювати в них сучасну базу для підготовки фахівців актуальних для держави професій — надто у повоєнній відбудові.

Одним з прикладів такої взаємодії є оновлене ПТУ № 2, де спільно з «ІНТЕРПАЙП НТЗ» створено Майстерню верстатників. Це навчально-практичний центр, оснащений сучасним устаткуванням. Училище також отримало ліцензії, аби готувати фахівців за професією «Оператор верстатів з програмним керуванням».

«Це не все, що ми можемо зробити, — особливо під час повномасштабної війни. Але ми це робимо, і це дуже наочний приклад співпраці з роботодавцями. Це ситуація win-win, коли у виграші обидві сторони — і територіальна громада, і роботодавці. Ми і далі продовжуватимемо цю практику, вкладатимемо кошти у розвиток профтехосвіти», — наголосив Борис Філатов.

Так місто повністю реконструювало приміщення майстерні — від покрівлі до інженерних мереж. У будівлі самого училища також відремонтували укриття, оновили вбиральні та душові, зробили фасади та замінили вікна.

«Це чудовий приклад того, що ми хочемо масштабувати і надалі. Це майстерня верстатників, які є дуже затребуваною професією на ринку праці. Подібні майстерні цього року створюють ще в десяти містах по всій країні за державні гроші. Ми сподіваємося, що саме такі приклади партнерства з бізнесом далі масштабуватимуться», — зауважив заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній.

Коштом «ІНТЕРПАЙП НТЗ» для майстерні придбано три верстати з програмним керуванням та комп’ютерну техніку для шістнадцяти робочих місць у лабораторії.

«Ми адаптували програми під запити сучасного виробництва, навчили майстрів-викладачів працювати на новому обладнанні. І, звісно, чекаємо вправних молодих операторів у наших цехах», — говорить голова правління «ІНТЕРПАЙП НТЗ» Сергій Костенко.

Зі свого боку, народний депутат Дмитро Кисилевський також зазначив, що така робота дозволяє дітям мати доступ до сучасної освіти там, де вони живуть:

«Профтех — один з елементів такого маршруту. Училище має перетворитись з «вибору з безнадії» на місце, куди є конкурс на вступ через кількість охочих».

П’ятнадцятирічний Антон Куцугуб прийшов навчатися до ПТУ № 2 слідами батька. Хлопець має чіткий план — згодом здобути посаду начальника цеху.

«У мене спочатку було враження, що ПТУ — не дуже сучасне місце. Потім я прийшов, а тут і ремонт, і все чистенько та гарненько. Сучасне обладнання і дуже багато ПК стоїть, сучасних теж», — каже Антон.

Читайте також: Піклування про тих, хто рятує: як мерія Дніпра співпрацює з ДСНС