Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Залізна евакуація»: у Дніпрі презентувли книгу про подвиги залізничників

Залізні люди. Історії тих, хто допомагав з евакуацією з перших днів повномасштабної війни, увічнили в книзі. Видання «Залізна евакуація» — це про залізничників, які працювали щодня, аби доправити людей в безпечне місце. Тим часом на вокзалі допомагали волонтери, поруч розташований центр допомоги матерям з дітьми. 

«Залізна евакуація» — книга, в якій зібрали реальні історії про залізничників. Вони з перших днів повномасштабної війни перевозили переселенців у безпечні міста.

Презентація видання відбувається на п’яти найбільших вокзалах країни. Дніпро стало другим містом.

Андрій, автор книги «Залізна евакуація»: «Головний меседж цієї книги — пам’ятати ці дні, як це відбувалось. З часом ці емоції можуть згаснути. Але ми будемо пам’ятати, будемо читати, згадувати ці історії, тому що вони важливі. У кожній історії  доля людини і залізничника, і долі тих тисяч людей, яких вони рятували».

В перші тижні повномасштабного вторгнення з дніпровського вокзалу виїжджали евакуаційні поїзди. Жінкам, дітям та людям поважного віку допомагали сідати на потяги волонтери.

Прохор з мамою працюють в центрі матері і дитини понад пів року. Бувало, що за день приймали по шістсот людей.

Прохор Курило, волонтер центру допомоги матерям з дітьми: «Наш волонтер з Бахмута, Дейв, привіз нам людей з Бахмута. І це було десь вдень. Там були діти. І коли ми саджали їх на евакуаційний потяг, на них було дуже важко дивитися, сумно, адже видно було, що діти дуже налякані».

Ярослав Крисько, куратор волонтерського центру допомоги матерям з дітьми Координаційного штабу волонтерів Дніпра: «У нас дуже багато з’явилося друзів-іноземців. Це ті люди, які простягнули руку для нас в надскладний час, і ті люди, які не втомлюються допомагати».

Центр розпочав роботу 6 березня 2022-го року. І досі він працює цілодобово і без вихідних.

Читайте також: Філатов: «Дніпро завжди буде фортецею України»