Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Заклади позашкільної освіти Дніпра приймають переселенців

Малювання, дизайн та декоративно-ужиткове мистецтво. Це лише частина тих навичок, які можна здобути у закладах позашкілля Дніпра. Відвідують гуртки не лише юні містяни, а й переселенці.

«Я з 5 років почала малювати, і вчилась малювати квіти».

Родина Ляльченко навесні 2022-го була змушена поїхати з рідного Слов’янська. Оселилися в Дніпрі. Тут троє доньок та племінниця Наталії знайшли собі хобі – почали відвідувати позашкільні гуртки.

Наталія Ляльченко, переселенка зі Слов’янська: «Діти в мене творчі. Кажуть: «Мамо, давай знайдемо гурток». Ми спитали у дітей, з якими вони вже подружилися у дворі. Діти розповіли їм, де знаходиться будинок творчості».

Дівчата знайшли себе у заняттях з петриківського розпису та арт-дизайну. Ба більше, тепер мріють у майбутньому стати художницями.

Тетяна Пальчун, директорка «Центру дитячої та юнацької творчості»: «В нашому навчальному закладі зараз навчається 46 дітей з тимчасово окупованих територій і двоє працевлаштованих співробітників».

І якщо юні переселенці тут можуть опанувати нові хобі, то дорослі мають змогу реалізуватися в творчій професії. Наприклад, як Юлія, яка знайшла тут нову роботу.

Юлія Соценко, переселенка з Олешок: «Скажімо так: назад ходу немає. Не залишилося нічого — ні будинку, взагалі нічого. За покликом я дуже люблю, коли життя кипить, щось вирує. А діти, вони завжди приносять щось нове в твоє життя, вони тебе навчають».

Усього в закладах позашкілля займаються приблизно 600 дітей-переселенців з різних областей — Донецької, Луганської, Херсонської.

Сергій Луденський, в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР: «Я особисто захоплююсь тим досвідом, який вони можуть принести в роботу закладу. В цілому в нас наразі близько 10% працівників у закладі позашкільної освіти – це ВПО».

Подбали й про те, аби під час ймовірних відключень світла взимку тут був доступ до електроенергії та зв’язок. Пункт незламності оснащений всім необхідним – обігрівачами, подовжувачами та генератором. Тут можуть одночасно перебувати 50 осіб. Але головна родзинка пункту – це мурал на стіні, який створили вихованці. Він присвячений трагедії на житломасиві Перемога.

Матвій Вишняков, відвідувач «Центру дитячої та юнацької творчості»: «Про що ця картина? Це про те, що берегиня мати в скорботі дивиться в майбутнє, де немає війни і все спокійно».

Пункти незламності, підпорядковані департаменту, проходять повну підготовку, аби, за необхідності, зустріти відвідувачів вже з 1 жовтня.

Читайте також: Колонки на Перемозі 4, 5 та масштабне прибирання на міських цвинтарях: інформує Громадська Рада Дніпра

https://www.youtube.com/watch?v=IM8qkSAs7UU