У 2023-му в екосистемах Дніпропетровщини сталося вже 754 пожежі. Причини займань залишаються незмінними. Нехтуючи правилами поводження із вогнем, люди підпалюють сухостій та сміття. В облдержадміністрації нагадали про шкоду таких дій і покарання, яке чекає на порушників.
«Цьогоріч в екосистемах регіоні сталося вже 754 займання. Вигоріло майже 600 гектарів. Палали сухостій та сміття. У Дніпровському та Синельниківському районах маємо й два факти загорання у лісах. На щастя, надзвичайні події оминули сільгоспугіддя», – зазначила начальниця відділу департаменту цивільного захисту ОВА Олена Шевцова.
Пожежі в екосистемах не просто знищують насадження, додала вона. Вогонь шкодить чорноземам, вбиває тварин і птахів. Зачепити може й будинки, розташовані поблизу. На винуватців же надзвичайних подій чекає покарання.
«На рятувальниках нині величезне навантаження. Вони першими поспішають на понівечені ворожими снарядами будинки та підприємства. Рятують постраждалих і ліквідовують наслідки атак. Навмисні підпали екосистем лягають на надзвичайників додатковим тягарем. Тому під час війни їх прирівняли до диверсії», – підкреслила Олена Шевцова.
На помічених за цим злочином очікує штраф до 21 420 грн. Або ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
Читайте також: Активні руханки та заняття з йоги: у Магдалинівській громаді проводять безкоштовні спортивні тренування для місцевих