Site icon Телеканал «ДніпроTV»

З Донеччини на фронт: історія десантника-штурмовика, який втратив руку на Авдіївському напрямку

Хлопець приїхав до Дніпра з Донеччини на навчання. Але на початку повномасштабного долучився до лав ЗСУ і став десантником-штурмовиком. На Авдіївському напрямку хлопець отримав поранення, йому довелось ампутувати руку. Нині він проходить курс реабілітації у Дніпрі.

Йосиф з дитинства захоплювався мотоциклами та сферою Айті. Проте щойно йому виповнилось 18 років, хлопець став на захист України.

Замість програмування довелось воювати. По-іншому не зміг, бо Україна – це його дім, який необхідно захистити, ділиться юнак. Бій на Авдіївському напрямку змінив все його життя.

“Наші війська зайшли в село о 6 ранку, але не встигли облаштувати міцні позиції. Ворог зайшов у село вже за пів години. І одразу зав’язався запеклий бій”, – каже військовослужбовець Йосиф.

Два дні важкого бою, ворог наступає, наші захисники тримають оборону. Йосиф отримує важке поранення лівої руки.

“Під час обстрілу я отримав поранення, коли з висоти 5 метрів потрапив під чергу з автоматичної зброї. Рука миттєво оніміла. Зумів відповзти до своїх і, подолавши турнікет, разом з іншими евакуювався протягом 10 годин. Нас доставили до польового шпиталю, де зробили знеболюючий укол. Далі мене перевезли до Покровська, де було прийнято рішення про ампутацію руки”, – розповів Йосиф.

Зараз хлопчина знаходиться у реабілітаційному центрі Дніпра і готується до протезування. Вже місяць Йосиф займається з ерготерапевтами. Розповідає про позитивні зміни.

“Я відчуваю значне покращення м’язової чутливості. Якщо раніше м’язові відчуття були розмитими, то зараз я можу свідомо їх напружувати”, – зазначив військовослужбовець.

Укріплення м’язів – один з головних етапів підготовки до протезування. Тому під час занять на цьому роблять акцент.

Ще одна проблема – фантомні болі.

“Працюємо над зменшенням фантомних болів, над збільшенням сили та витривалості, щоб після встановлення протеза не виникало значних труднощів у його використанні”, – повідомила ерготерапевтка Регіна.

Процес відновлення триває, перші результати тішать не лише Йосифа, а ще його фізичних терапевтів. Після протезування хлопець твердо налаштований все ж отримати вищу освіту. Але полишати армію не збирається. Мріє допомагати війську як програміст.

Читайте також: Новий тиждень – нова допомога Силам оборони: Дніпро передав 14 РЕБів “КВЕРТУС” модифікації KRAKEN U, а ще сотню FPV-дронів та 11 зарядних станцій