З полиць українських бібліотек прибирають книги, які пропагують війну, насильство, російську агресію в Україні, національну та релігійну ворожнечу. Загалом з українських книгозбірень мають вилучити близько ста мільйонів примірників.
Директорка бібліотеки разом із колегами вже 2 місяці чистить книжкові полиці від російської пропагандистської літератури. Більше тут немає книжок на військову тематику, де пропагують насильство, вилучають і твори зарубіжних авторів у російському перекладі. Втім Пушкіна, Лермонтова, Тургенєва лишають, бо їх віднесли до авторів класичної літератури. Під заборону потрапили навіть деякі жіночі романи, якими раніше зачитувались дніпровські пані.
“Ну от наприклад жіночі романи. Їх 90% друкувало російське підсанкційне видавництво АСТ. Це іноземний переклад, читачам подобається, але це підсанкційне видавництво”.
Насамперед прибрали видання, зміст яких заперечує Незалежність України, а також ті, що можуть розпалювати національну ворожнечу чи закликати до війни.
“Зараз містяни обурюються, наприклад, є така дитяча книга Драгунського, ми її теж вилучили. Чому? Тому що, на палітурці цієї книги є російський прапор. Ми всі розуміємо, що такі книги не мають стояти на полицях”, — пояснює Юлія Бардукова, директорка комунального закладу культури “Дніпровські міські публічні бібліотеки” Дніпровської міськради
З усіх дніпровських бібліотек вже вилучили 25 тисяч таких книг. Діють за рекомендаціями Міністерства культури та інформаційної політики.
“Пропаганда – це небезпечна зброя. Сьогодні російська брехня отруює все навкруги. Маємо всіма способами боротись із цим явищем. Наразі Міністерство визначило чіткі критерії, за якими російська література буде вилучена з українських бібліотечних фондів. Ми підходимо до цього питання ретельно і виважено. Сподіваємось, що все це позитивно вплине на розвиток українського книговидавництва”, — зазначає Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.
Книжки, на які в бібліотеках нині табу, зберігають у сховищах. Фоліанти ніхто не спалює, не викидає, на макулатуру їх теж не здають. Їхню подальшу долю вирішить Міністерство культури України.
Читайте також: В Україні запрацював застосунок з мінної безпеки