Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Виші-переселенці продовжують навчання у Дніпрі

Дніпропетровська область прийняла вісім вишів-переселенців. Саме до Дніпра з Луганської та Донецької областей переїхали чотири заклади вищої освіти. Три з них продовжують навчання на базі місцевого ДНУ.

«Тут ви бачите серце нашого інституту, оскільки тут знаходяться наші деканати, наукова частина, навчально-методична частина. Звідси, власне, і відбувається першочерговий зв’язок з усіма нашими здобувачами вищої освіти».

Під час повномасштабної війни в Україні близько трьохсот працівників Східноукраїнського національного та Донбаського державного педагогічного університету переїхали до Дніпра, щоб продовжити навчання на базі місцевих освітніх закладів.

Сергій Оковитий, ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: «Саме ці два заклади вищої освіти України, які знаходилися в зоні активних бойових дій, потребували переміщення. І ми гостинно запросили їх до нашого університету. Перш за все, звичайно, ми надали місця в гуртожитку».

Працюють дистанційно, згідно розкладу, з усіма студентами, які мають змогу вийти на зв’язок з різних куточків України. Під вимушено переміщені ВНЗ виділили поверх в одному з навчальних корпусів університету.

Євген Жученко, доцент кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля: «Щас у нас є система “електронний кампус”. Там у нас є всі студенти, приєднані до груп. Ми працюємо через нього дистанційно, надаємо завдання, є можливість в електронному вигляді виставляти залікові відомості».

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля вже вдруге змушений переїжджати. Отримавши досвід 2014-го року, до надзвичайних ситуацій були підготовлені.

Ольга Поркуян, ректорка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля: «У нас були напрацьовані певні такі алгоритми – як ми повинні діяти в таких умовах. В умовах, коли якась надзвичайна ситуація».

Проте, співробітники-переселенці сподіваються, що зможуть повернутися назад до своїх областей.

Ольга Поркуян, ректорка східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля: «Ми все-таки хочемо повернутися на, ну, в свій регіон. Додому. Ми хочемо відбудовувати Луганщину. Ми хочемо буди ближче до рідних місць. Тому ми обрали основну локацію – все ж таки Дніпро».

В умовах воєнного стану виші-переселенці після вимушених канікул намагаються повноцінно продовжувати підготовку фахівців різних галузей. Задля видачі дипломів, вже домовляються щодо їх друку.

Микола Кравченко, заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Дніпропетровської облдержадміністрації: «Надіємся на те, що процедура буде як і в тому році, що студенти на рівні бакалаврату і магістратури отримають роздруковані дипломи. Основна задача департаменту освіти і науки – це збереження безперервного освітнього процесу в умовах війни».

Можливо, з початком наступного навчального семестру університети зможуть почати навчання в аудиторіях Дніпра, або навіть рідних міст, офлайн.