Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Виїхати з України: прикордонникам ухилянти пропонували 3,5 мільйонів хабара

Від початку воєнного стану прикордонники затримали за спробу незаконного перетинання кордону близько 6,4 тисячі чоловіків. Про це повідомила Держприкордонслужба.

«Понад 4 тисячі з цих порушників зупинені прикордонниками поза пунктами пропуску. Решта намагалися схитрувати на паспортному контролі. Були чоловіки, які вдавали жінок, інші намагалися заховатися у транспортних засобах, один навіть у бейбі-бокс закрився. Чимало хитрунів купували підроблені документи про наявність у них чи їхніх дітей різних болячок, поховання дружин чи народження дітей, був навіть чоловік, якого, згідно із записом в документі, комісували через важкі пологи. Непоодинокими були і банальні спроби підкупу прикордонників», – розповідають прикордонники.

Прикордонників спокушали мільйонами

Українцям нагадали, що ухилянтів можуть покарати штрафами. Але чимало з них вдаються до кримінальних правопорушень.

«З початку повномасштабної війни, зафіксовано близько 210 марних спроб підкупу прикордонників, під час яких прикордонники відмовилися від хабарів на загальну суму понад 3,5 млн грн», – повідомили у Держприкордонслужбі. 

За таке можна отримати до десяти років тюрми з конфіскацією майна (ст. 369 Кримінального кодексу).

Вже розпочато понад 170 кримінальних проваджень за незаконне переправлення через кордон (ст.332 ККУ), майже 470 проваджень за підроблення та використання підроблених документів (ст. 358 ККУ), 10 проваджень за ухилення від призову (ст.336 ККУ). Понад 400 особам вже оголошені підозри у вчиненні цих злочинів.

Прикордонники нагадали, що на період дії правового режиму воєнного стану виїзд громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, за виключенням деяких категорій.

Хто може виїхати з країни, а хто ні

Слід зауважити, що обмежено придатні у військовий час не можуть зараз перетинати кордон.

«Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають військово-облікові документи із відміткою/записом «непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час» – не мають права виїжджати за межі України», – йдеться в офіційних роз’ясненнях.

При цьому, виїзд чоловіків, які тимчасово непридатні до військової служби дозволяється за умови наявності підтверджуючих документів. Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову під час мобілізації ті, хто визнаний особою з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців.