Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Виготовлення БпЛА в університетах Дніпра: де навчатися та як здобути таку освіту?

Технічні спеціальності з проєктування військової техніки стають дедалі популярнішими. Одна з таких відкрилась на базі університету Нобеля у Дніпрі. Там вивчатимуть будову та інжиніринг безпілотних систем. Розвиток такої спеціальності також буде корисним не лише у військовій справі, а й у різних сферах світової економіки.

Артур пішов добровольцем у військо з перших днів війни. Зараз пілот Мавіка. Та попри великий практичний досвід, вирішив здобути освіту з проєктування безпілотників.

«Все одно хотілось більш глибше дізнатися про це, тому що практики в мене багато, дуже багато всю цю війну, а теоретичних знань буває, що не вистачає», – Артур вступатиме на інжиніринг безпілотних систем.

До війни Артур мав дрон та користувався на аматорському рівні задля зйомок запливів на байдарках. Чоловік ділиться, окрім управління, хотілося б розбиратися у будові та проєктуванні безпілотних систем.

«Очікую знання на рівні, щоб можна було самому конструювати і розробляти щось нове. Тобто, знаючи основу, як зараз, щось є і ти його допилюєш, а з самого початку розібратися і, можливо, взагалі якось по-іншому подивитися на це», – каже Артур.

За новою програмою абітурієнтів навчать принципам роботи та розробки різних літальних апаратів – від мультікоптерів для розваг, до систем комерційного і військового використання.

«Це фахівець, який зможе на основі технічного завдання, яке ставиться перед ним, зможе спроектувати літальний апарат, підібрати під нього всі системи, які йому необхідні для функціонування, зможе налаштувати їх і в принципі розробити технологічний процес, супроводити технологічний процес в процесі виготовлення для того, щоб отримати це все», – пояснює проректор з розвитку технічних спеціальностей університету ім. А. Нобеля Віталій Зайцев.

Викладати будуть діючі виробники техніки, у тому числі безпілотних апаратів. Тому програма включатиме як теоретичні, так і чимало практичних знань.

«В нас є конект з невеличкими компаніями, які теж готові брати участь не тільки в тому, щоб забирати наших фахівців, але й брати участь у викладанні та підготовці фахівців», – розповідає Віталій Зайцев.

Напрямок проєктування безпілотних апаратів дуже перспективний, адже направлений не лише на військову сферу. Така техніка може використовуватись і у сільському господарстві, геодезії, екології, моніторингу, доставці товарів та навіть у медицині.

«Я вважаю, що те, що пов’язане буде з усією тематикою безекіпажної, безпілотної, управління там наземними апаратами, морськими апаратами, літальними апаратами це все не просто перспективне, воно супер-перспективне.

Навіть проблеми гуманітарного розмінування – все це можна вирішувати за допомогою систем БпЛА», – авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Для здобувачів бакалавра за програмою інжиніринг безпілотних систем університет має 50 ліцензійних місць. Усього в Україні 6 закладів вищої освіти, які готують фахівців в подібній галузі.

Читайте також: Понад півтора десятки разів за день ворог атакував Нікопольщину.