Низька підлога, збільшені салони та автономний рух. Електротранспорт Дніпра ледь не щодня зазнає оновлень та ремонтів, аби забезпечити максимальний комфорт пасажирів. Містом наразі курсують 185 тролейбусів, 96 — нові машини. З них 14 — на автономному ходу.
«Ось мій новий тролейбус. Величезний електрокар, але зі струмоприймачами».
Водієм тролейбуса Данило Багорка працює вже близько двох років. Каже, завжди мріяв керувати. Утім, особливо цікаво було спробувати себе за кермом великої машини.
Данило Багорка, водій тролейбуса: «На початку було трохи тривожно, але потім, коли практика-практика, тоді вже полегшало. Тепер — це вже як автомобіль, знаєте. Так само. Звик. Звик до габаритів, тролейбуса».
На тролейбусах старого зразка пан Данило відпрацював близько року. Тепер перевозить пасажирів на новітньому, моделі «Дніпро Т203».
«Для того, щоб розпочати рух, нам потрібно підготувати тролейбус для роботи. Для цього я повинен увімкнути електромережу 550 вольт, роботу компресора та включаю машину. Все, машина готова до роботи».
Збільшена кабіна, комфортне сидіння та удосконалене керування роблять роботу приємнішою, зізнається водій. Втім, і пасажирам тут буде комфортно.
«Тут є система кондиціонування, є піч. Тобто влітку буде нежарко, взимку буде нехолодно».
Та головне — цей тролейбус до 2-х кілометрів здатен проїхати без зовнішнього току завдяки встановленим акумуляторам. З’їхати з маршруту, аби, наприклад, об’їхати неочікувану перешкоду чи аварію. Втім, у депо є й автобуси, які без струмоприймачів можуть подолати дистанцію більше 10 кілометрів.
«У троллейбусі знаходиться велика скринька, в якій знаходяться акумулятори. Ці акумулятори дозволяють троллейбусу їхати автономним ходом. Менше 30% зарядки троллейбуса не дозволяється. Це залежить від рельєфу, від роботи водія, як сам водій працює».
Наразі такі тролейбуси перебувають на обов’язковому технічному обслуговуванні.
Віктор Сухар, начальник дніпровського депо: «Є таке ТО1, де перевіряється не тільки автономний хід, перевіряється ще механіка, рульове, перевіряється робота дверей, рівень масла. Все, що входить до ТО1, перевіряється, як механіки, так і електрики».
У Дніпровському електротранспорті кажуть, з початком повномасштабної війни виникли деякі складнощі з обслуговуванням. Наразі — жодних проблем.
Нікіта Керенцев, провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР: «Ніяких запчастин немає, які були б у дефіциті. Обслуговування триває повним масштабом. Це обслуговування раз на шість днів, це ТО, щодня проводиться щоденне обслуговування. І у другому депо, і у першому депо проблем з цим немає взагалі».
Загалом на міських маршрутах наразі працює майже сотня тролейбусів з низькою підлогою.
Читайте також: «Соціальне таксі»: як Дніпро піклується про осіб з інвалідністю