Site icon Телеканал «ДніпроTV»

“Вся ніч належить нам”, — пілот БпЛА Артем

Вони називають себе господарями ночі. Пілоти гексакоптера “Вампір” виходять на полювання, щойно настає темрява, і результати їхньої роботи вражають. Тільки почувши звук цього дрона, окупанти знають, що їм не вдасться сховатися. Журналістам ДніпроTV вдалось поспілкуватись з оператором безпілотника і дізнатись, які цілі він уразив.

Чотирилапий друг несе службу разом з Артемом з перших місяців повномасштабної війни. Відкликається на ім’я ЗУшка. Успішний бізнесмен добровільно пішов до війська і став артилеристом. Пізніше зацікавився дронами, бо мріяв збити ворожий гвинтокрил.

“Я самостійно придбав дрон, вивчився керувати ним і набрався досвіду польотів. Коли з’явилася можливість стати професійним пілотом безпілотних літальних апаратів, я нею скористався. І ось тепер я тут”, – розповів військовослужбовець 128-ї бригади ТрО Артем.

Зараз він знищує ворожу техніку, позиції та живу силу росіян за допомогою ударного дрона “Вампір”. Бомбер був розроблений в Україні.

“Його ефективність полягає в можливості точно доставити великі партії боєприпасів на значну відстань, прямо до цілі. Він характеризується високою точністю, маневреністю, здатністю розвивати високу швидкість та здійснювати складні маневри на великій висоті”, – зазначив Артем.

Пілоти працюють тільки вночі, бо ця “пташка” немаленька та гучна. Гексакоптер “Вампір” оснащений тепловізором і піднімає до 15 кілограмів.

“Ворог намагається накопичувати сили в бліндажах, щоб згодом атакувати наші позиції. Тому щоночі ми проводимо операції з їхньої ліквідації. Це необхідний захід для забезпечення безпеки наших захисників. Ми закликаємо окупантів залишити нашу землю. Якщо вони проігнорують це попередження, ми змушені будемо вживати подальших заходів”, – сказав військовослужбовець.

російські окупанти панічно бояться “Вампірів”, за їхнє знищенняїм обіцяють додаткові винагороди. І навіть вигадали йому свою, міфічну назву.

“Вони прозвали його “Бабою Ягою”, тому що вночі його не видно, лише чутно. Без спеціальних приладів його неможливо виявити. Тільки доноситься звук, що він десь поруч, і ось-ось станеться щось несподіване”, – каже Артем.

Навчитися керувати “Вампіром” не важко, вистачить лише місяця теоретичних та практичних занять.

Читайте також: У Дніпрі викрили екс-помічницю судді, яка “зливала” інформацію з закритої бази даних в інтересах кримінальних авторитетів міста