Хотіли врятувати, та тільки нашкодили. Другий місяць в зооклініці Аграрного університету живе совеня. Птаха сама прилетіла до людей по допомогу. Ймовірно, випала з гнізда, її підібрали люди, але утримували неправильно. І тепер вона безпорадна у дикій природі. Чому? І як поводитись, якщо побачили хижого птаха на землі?
М’ята – нова мешканка клініки при аграрному університеті. Малечу принесли власники дніпровської кав’ярні, куди птах залетів, немов благаючи про допомогу
«Вона залетіла в кафе до людей, вдарилася об скло, потім пішла спілкуватися з людьми. Вона нікого не боїться, її можна погладити. Хижі птахи досить кровожерливі. Якщо ви дасте руку – вони кидатимуться. А М’ята мила, не чіплятиметься пазурами», – каже головна лікарка клініки ДДАЕУ Валерія П’ятибрат.
Сови – хижі птахи, харчуються комахами, гризунами. І якщо ті, що виросли в дикій природі, вміють полювати на здобич, то М’ята була ще зовсім малою, коли потрапила сюди, і відповідних навичок не має. Вигодовування сови ветеринарам дається важко.
«Нам принесли пацючка, щоб ми її нагодували. А вона сидить і витріщає очі. Ну нам теж важко годувати, вони ж живі. Тепер живуть у нас ще й пацючки», – розповідає Валерія П’ятибрат.
Нам принесли криску, чтоб ми ей дали. А она сидит і ооооот такими глазами смотрим. Ну нам тоже тяжело кормить, они ж живие. Тепер живут у нас еще і криски.
Зараз якраз пора, коли на алеях, у парках і можна побачити пташенят. Зазвичай люди думають, що малеча випала з гнізда, тож намагаються допомогти і забирають пернатих із собою. Та цього робити не можна. Насправді, кажуть фахівці, таким чином пташенята під наглядом батьків адаптуються до навколишнього світу.
«Наші люди роблять багато помилок, я вам зараз поясню яких. Коли батьки скидають злетишів, наші люди їх підбирають. Вони не розуміють, що поряд сидить мама сова, яка оберігає цих малюків», – ділиться головна лікарка клініки ДДАЕУ.
Імовірно, так відбулось і з М’ятою. Тепер птаха і хотіли б випустити на волю, та сова в природі не виживе, бо батьки не встигли її навчити полювати і захищатись. Тож вкотре звертаються до всіх з проханням – не чіпайте диких птахів, і за необхідності звертайтесь до фахівців
Читайте також: Культура єврейського народу та історія створення «Менори». У Дніпрі учасники УТВ відвідали безкоштовну екскурсію