Евакуація під звуки вибухів. Волонтери з Дніпра під час поїздок до прифронтових населених пунктів допомагають не тільки людям, які там лишилися, а й тваринам. Привозять корм, облаштовують годівнички та навіть отримують заявки на вивіз тварин. Їх забирають до Дніпра, де шукають новий дім.
Тиждень тому волонтери Центру допомоги тваринам отримали запит на евакуацію з Часового Яру, що на Донеччині. Великі собаки лишилися самі, бо їх господарі, полишаючи місто, покинули й своїх тварин. Песиків підібрала тамтешня жителька.
Лариса Чернявська, мешканка Часового Яру: «Алабая. А ось там національні меншини роблять шашлики та продають там. Він підходить, він чує м’ясо. Вони його б’ють, вони його окропом обливають. Я це побачила, мій крайній будинок. У мене душа рвалась. Я прийшла, принесла свій жорсткий ошийник, й відвела його туди. Я знала — там пустий вольєр. І все, годувала його».
Двох вівчарок, середньоазіатську та німецьку, волонтери забрали до Дніпра. Пані Лариса каже, доглядати за ними було складно. Проте, покинути хвостатих у біді жінка не змогла.
Лариса Чернявська, мешканка Часового Яру: «Ну, а що їм, голодувати бідним? По-друге, я варю їм кашу і все. Але я у віці вже, для мене по цій оранці ходити туди, потім сюди».
Тварин волонтери намагаються вивозити регулярно. Під час кожної поїздки є заявки на евакуацію покинутих тварин. Робота вибудована чітко: під час отримання заявки тварину фотографують й одразу починають шукати новий дім.
Сергій Луденський, координатор Центру допомоги тваринам: «В першу чергу — це любов до тварин. І я своїм колегам з волонтерського центру завжди кажу, що ми повинні бути там, де потрібні. Наразі потрібно по всій лінії ведення бойових дій. Тому що дуже багато людей, які виїжджають або з ними щось трапляється, і тварини залишаються, і вони не можуть про це сказати».
Всі евакуйовані собаки з Часового яру тимчасово розмішені в КП «Зооконтроль». Там вони чекають на нову родину.