Керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан наголосив, що Кабмін досі не визначився з термінологією та тим, чи є водоканал та зв’язок критичною інфраструктурою. Про це він розповів в етері каналу ДніпроTV.
— Минулого разу Ви згадували, що Кабмін досі не включив водоканал та зв’язок у критичну інфраструктуру. Як Ви думаєте, чому це не було зроблено, і чи є надія на швидке вирішення цього питання, чи все продовжить лежати на плечах місцевого самоврядування?
— Справа не в цьому навіть, що вона лежить на плечах місцевого самоврядування. Воно й має лежати – зокрема, якщо йдеться про водоканал. Але в нас теплоенерго відноситься до критичної інфраструктури, а водоканал і зв’язок чомусь не належать до неї. Хоча вода – це критична інфраструктура, однозначно, як і зв’язок. Сьогодні у сучасному світі це критична інфраструктура.
Так, водоканал – це комунальне підприємство, а зв’язок належить приватним операторам, які працюють в Україні. Але це не свідчить, що це не критична інфраструктура. Незалежно від форми власності, є такі сфери діяльності, які належать до критичної інфраструктури. І Кабмін мав від початку, навіть до війни, навіть якби не було війни, [визнати, що] за своєю суттю це критична інфраструктура, яка має функціонувати в особливому режимі. Особливо у період, під час війни.
На жаль, я можу сказати лише одне – оскільки досі це не зроблено, і Кабмін не ухвалив постанови, не визначивши, що є критична інфраструктура, а що не є критичною інфраструктурою – це просто говорить про кваліфікацію цих людей, про те, що вони, очевидно, зайняті чимось іншим, але не потребами громадян, які живуть у містах, і які залежать безпосередньо від цієї критичної інфраструктури.
Я знаю, що були неодноразово написані листи і главами військових адміністрацій, і мерами міст про те, щоб така постанова була винесена.
По-перше, що це дає?
Якщо це критична інфраструктура, то вона може діяти в певних моментах, оминаючи деякі формальні бюрократичні процедури, які існують у країні. Але, на жаль, досі Кабінет міністрів не визначився з термінологією чи не визначився з тим, чи це критична інфраструктура, чи ні.
Тому я можу сказати, що це абсурдно, тобто це суперечить здоровому глузду. Але такою є реальність. Я сподіваюся, що керівники областей, керівники міст і надалі наполягатимуть на своїй думці. Зрештою, Асоціація міст теж написала листи про те, щоб така постанова була прийнята.
Чекатимемо на реакцію. Очевидно, чиновники у Києві дуже зайняті. Ним зараз не до критичної інфраструктури.
Читайте також: Безпечно та надійно: ескалатори на станції метро «Вокзальна» у Дніпрі працюють без збоїв