Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Власники антикафе створили хаб гуманітарної допомоги

Кожен дніпрянин робить свій внесок до спільної перемоги. Так, керівництво одного з міських антикафе – тепер за сумісництвом волонтери громадської організації, адже створили власний гуманітарний хаб. Саме тут фасують їжу, дитяче харчування, засоби гігієни, корми для тварин та багато іншого. Усі продукти на потреби переселенців збирають своїми силами по Україні та з-за кордону.

Анжеліка – управляюча одного з міських антикафе. При цьому разом з однодумцями займається волонтерською діяльністю. Після початку війни в закладі створили невеличкий гуманітарний хаб.

Анжеліка Томашевська, волонтерка: «Раніше, коли війна тільки розпочалася, було таке бажання створити тут місце для біженців. Однак, у нас не вийшло це зробити через деякі внутрішні нюанси, і ми вирішили допомагати саме так. Тобто розсилати гуманітарну допомогу по Україні – переселенцям, біженцям, людям з окупованих територій. І так вийшло, що в нас це вийшло».

Волонтери створили злагоджену схему, за день обробляють щонайменше п’ятдесят заявок. Є людина, яка займається пошуком закордонних партнерів, налагоджує комунікацію.

Анжеліка Томашевська, волонтерка: «Є людина в нашій команді, яка займається пошуком гуманітарної допомоги з-за кордону. Є дуже багато хабів, які збирають гуманітарну допомогу у себе в країнах, у себе в хабах, потім пересилають до України, до нашої території. Та ми тут вже розподіляємо її тим, кому це потрібно».

Замовлення на гуманітарну допомогу потрапляють до волонтерів через соцмережі. Щодня більше 60 запитів. Щоб уникнути шахраїв, у людей перевіряють документи.

Владислав Агафонов, волонтер: «Найчастіше потребують – це гігієна та їжа. У нас немає такого, як для військових більше. У нас більше для дітей, мам, які народили та в яких діти вже підростають. Також для звичайних біженців, тобто звичайна їжа – крупи, макарони, консерви, для діточок суміші, пюрешки. Тобто все, що є».

З першого дня війни волонтери з цього антикафе передали гуманітарним об’єднанням усе, що мали самі – їжу та напої. Потім створили свій механізм, щоб разом наблизитись до перемоги. Робота триває.