Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Влада розробляє нові правила мобілізації та демобілізації: що зміниться

Протягом майже двох років після початку великомасштабного вторгнення та загальної мобілізації в Україні, чіткі правила демобілізації все ще відсутні. Українське військово-політичне керівництво працює над новими правилами демобілізації та мобілізації з літа цього року. Зміни ще не затверджені, але вже готують відповідний законопроєкт.

Уряд України планує змінити практику призову на військову службу. За словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, зміни передбачають використання комерційних рекрутингових компаній для проведення більш цілеспрямованого призову і переконання призовників, що вони будуть обіймати посади, які відповідають їхнім навичкам, а не просто відправлені на фронт.

Щодо демобілізації, депутати пропонують обмежити термін служби кожного окремого військовослужбовця. Зараз обговорюють термін у 36 місяців. Це означає, що військові, які були мобілізовані 24 лютого 2022 року, зможуть демобілізуватися 24 лютого 2025 року. Але це поки лише пропозиція: такий термін мають спершу погодити у Генштабі.

Також планують скасувати визначення «обмежено придатний», яке, за словами депутатів, використовується для спекуляцій серед призовників. Також такими термінами можуть користуватися для ухиляння від служби, наприклад, чи інших неправомірних дій.

Для ТЦК можуть надати право перевіряти документи у потенційних призовників, що зараз можуть робити лише працівники поліції;

Наразі закон дозволяє демобілізувати лише тих:

Народні депутати розглядають можливість додати до цього переліку підстав ще й такі:

Читайте також: Дніпро здобув звання «Людяна громада» — як місто, що опікується найбільшою в країні кількістю переселенців.