Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Вірити чи ні: як створюють прогноз погоди дніпровські метеорологи

У природи немає поганої погоди. 19 листопада відзначають день метеоролога. Вони роблять наше життя більш зручним завдяки точним прогнозам та вчасним попередженням про погодні умови.

Ви можете скільки завгодно вигадувати свій образ вранці: у капелюшку чи без, рукавички чи голіруч, вдягнути легку хустинку чи все ж тепленький шарф. Та насправді, у чому ви підете надвір диктують не стилісти чи глянець, а вони – метеорологи, які знають про погоду все.

Олександра — синоптик. Вже 6 років слідкує за погодою, аби вчасно надати інформацію, яку ми переглядаємо у смартфонах щодня.

«Прогноз ми випускаємо на 5 діб. Першу добу у нас триває обласний прогноз і за пунктами Кривий Ріг та Дніпро. На другу та третю добу у нас чисто обласний прогноз і 4-5 добу консультативний. Це все приблизно в першу половину дня, до першої години нам потрібно завершити всі ці справи і випустити прогноз» – розповідає Олександра Смірнова, синоптикиня першої категорії.

Олександра попереджає:  наступного тижня на дніпрян чекає мокрий сніг.

Центру обласної метеорології вже понад 90 років. В цій структурі є 7 метеостанцій, 2 авіаметеостанції  та аерологічна станція, звідки запускають радіозонди.

«Крім прогнозу погоди ми ще спостерігаємо за погодою і спостерігаємо за хімічним складом, рівнем води, якістю атмосферного тиску, повітря, запускаємо радіозонди, забезпечуємо безпеку польотів» – каже Василь Гринчак, начальник Дніпропетровського регіонального центру з метеорології.

Начальник Дніпропетровського регіонального центру Василь Гринчак розповідає: спостереження на метеостанціях ведеться цілодобово. Кожні 3 години синоптики по всій Україні одночасно виходять на метеомайданчик.

Отже прогнозам погоди вірити можна. Точність тих, що дає Дніпропетровський гідрометцентр — близько 90 %.

Читайте також: Обережно, ожеледиця!